Młodzież: mecze środowe

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ciekawie zapowiadającym się meczu Młode Wilki 2002 wygrały 2-0 z drużyną SEMP-a Ursynów. Z kolei trampkarze z rocznika '99 nie pozwolili rówieśnikom z Drukarza na oddanie choćby jednego strzału, a sami zdobyli 5 goli, odnosząc dziesiąte zwycięstwo z rzędu. CWKS Legia 2003 wygrał 8-4 z Varsovią w meczu towarzyskim. Legioniści grali też dziś licznie i zdobywali gole dla reprezentacji Mazowsza w Pucharze Górskiego (U-14) i Pucharze Deyny (U-16).

Legia 99 5-0 (1-0) Drukarz Warszawa
1-0 22 min. Sebastian Szymański (karny po faulu na Oskarze Wojtysiaku)
2-0 36 min. Oskar Wojtysiak (as. Bartosz Olszewski)
3-0 54 min. Jacek Majda (as. Bartosz Olszewski)
4-0 66 min. Bartosz Rymek (as. Sebastian Szymański)
5-0 70 min. Mikołaj Neuman (głową, as. Patryk Romański)

Strzały (celne): Legia 17 (11) - Drukarz 0

Legia: Śmigielski (36' Wróblewski) - Romański, Janicki, Potrzebowski, Knap (47' Neuman [00]) - Wojtysiak (55' Nikodem Zawistowski [00]), Faliszewski (36' Możdżonek), Rymek, Szymański, Olszewski - Majda
Trener: Piotr Kobierecki, Daniel Myśliwiec

Wprawdzie zespół Drukarza zajmował przed tą kolejką ostatnie miejsce w tabeli, ale tracił mniej niż 3 gole na mecz. Szybko okazało się, że statystykę potwierdziły wydarzenia boiskowe - rośli gracze z Al. Zielenieckiej byli zupełnie bezradni w ataku, ale też w miarę skutecznie zagradzali dostęp do własnej bramki. Legioniści mimo kilku okazji zdołali strzelić gola dopiero po rzucie karnym i na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą. W drugiej odsłonie podopieczni Piotra Kobiereckiego zagrali jeszcze szybciej niż przed przerwą i parokrotnie zdołali zaskoczyć drużynę przeciwną. Po tej kolejce Legia prowadzi w tabeli z kompletem punktów i bilansem bramkowym 48-2.

Legia 02 2-0 (1-0) SEMP Ursynów 02
1-0 16 min. Aleksander Stawiarz (as. Konrad Szałek)
2-0 34 min. Patryk Pierzak (as. Aleksander Stawiarz)

Strzały (celne): Legia 16 (11) - SEMP 4 (1)

Legia: Skiba - Skrzos (44' Adamczyk), Peda - Pierzak [03] (5' Nowiński, 31' Łyś, 50' Nowiński), Wysokiński, Szałek, Łyś (26' Pierzak [03]), Majewski - Stawiarz
Trener: Robert Picuła, Karol Sielicki

CWKS Legia 03 8-4 (7-0) Varsovia Warszawa 03
Gole dla CWKS Legia:
1-0 Dawid Papazjan
2-0 Patryk Abbassi (as. Filip Wolski)
3-0 Dawid Papazjan (as. Oliwier Marczuk)
4-0 Oliwier Marczuk (as. Dawid Papazjan)
5-0 Dawid Papazjan
6-0 Oliwier Marczuk
7-0 Filip Wolski
8-4 Oliwier Marczuk

Legia: Dominik Marnik, Mateusz Zalega - Alan Długołęcki, Antoni Sidor, Filip Grygorczuk, Patryk Abbassi, Filip Wolski, Oliwier Marczuk, Dawid Papazjan, Kacper Polak, Jan Michna, Borys Frączek, Bartek Amenda
Trener: Łukasz Winek

Legioniści rozegrali sparing z doskonale znaną sobie drużyną Varsovii. Tym razem pierwsze dwie kwarty (4-0,3-0) zapowiadały istny pogrom; dobra gra legionistów przełożyła się na aż 7 goli, ale po przerwie, w nieco innym ustawieniu "Wojskowym" nie szło już tak dobrze. Mimo wszystko podopieczni Łukasza Winka odnieśli pewne zwycięstwo.

Puchar Kazimierza Deyny (U-16): Mazowiecki ZPN 98/9 3-1 (1-0) Warmińsko-Mazurski ZPN Zdjęcia z meczu
1-0 38 min. Mateusz Leleno (as. Miłosz Szczepański)
1-1 47 min. Mateusz Jajkowski (rzut karny)
2-1 63 min. Bartłomiej Urbański (głową, as. Dominik Prusaczyk)
3-1 72 min. Jakub Kamiński b.a.

Strzały (celne): Mazowsze 19 (11) - Warmia i Mazury 4 (3)

Mazowsze: Kucz - Brodowski, D. Dudek, A. Chrzanowski, Hołownia (41' Dara) - Imiołek (55' Kamiński), Urbański, Prusaczyk (78' Zin), Szczepański (76' Sołoducha), Leleno - Czarnowski (78' Nierobisz)
ng: Patryk Romański

Po 3 kolejkach fazy grupowej drużyna Mazowieckiego ZPN (trener: Sebastian Rybak, asystenci: Tomasz Sokołowski i Dariusz Grzegrzółka) ma na koncie komplet zwycięstw i 5 punktów przewagi nad swoimi dzisiejszymi przeciwnikami.

Puchar Kazimierza Górskiego (U-14): Mazowiecki ZPN 00/01 3-2 (1-0) Warmińsko-Mazurski ZPN
1-0 15 min. Damian Sędzikowski
2-0 57 min. Piotr Cybulski (gł., as. Mateusz Szwed)
2-1 59 min. Maciej Brygoła
3-1 67 min. Franciszek Ratajczyk (as. Wojciech Kokoszewski)
3-2 69 min.

Strzały (celne): Mazowsze 20 (17) - Warmia i Mazury 14 (11)

Mazowsze: Białoruski - Gładysz, Walukiewicz, Cichocki, Konik - Pietraszkiewicz (69' Senderski), Cybulski (68' Bałas), Barzyc (43' Ratajczyk), Sędzikowski (63' Kraśniewski), Bieńkowski - Szwed (57' Kokoszewski)

Na półmetku rozgrywek fazy grupowej drużyna Mazowsza (Trener: Zbigniew Kowalski, as. Konrad Dousa, Ariel Jakubowski) ma na koncie komplet 3 zwycięstw i pewnie kroczy w kierunku awansu do wiosennego turnieju finałowego.

Mazowiecki ZPN 00/01 3-2 (1-0) Warmińsko-Mazurski ZPN