Kibice Legii na meczu koszykarzy z Kutnem - fot. Woytek

Relacja z trybun z kosza (+ VIDEO)

Bodziach, vid. Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mecze naszych koszykarzy na Bemowie z reguły cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców i hala wypełnia się do ostatniego miejsca. Nieco słabiej wyglądało to podczas środowego meczu Pucharu Polski z I-ligowcem z Kutna, kiedy młyn legionistów liczył zaledwie kilkadziesiąt osób.
Co prawda nie zabrakło dobrej zabawy i głośnego wsparcia dla naszej drużyny, ale w porównaniu z poprzednimi meczami kosza, było na pewno słabiej.

Po raz pierwszy od dawna, na Bemowo przyjechała grupa kibiców gości. Fani z Kutna to ekipa z innej bajki, typowe pikniki. Około 40 osób ubranych w koszulki klubowe swojego zespołu, przez większość meczu, raz na jakiś czas wydawali pojedyncze okrzyki - głównie skandowali... nazwę swojego tytularnego sponsora. Aby nie nadwyrężać dłoni, "oklaski" wykonywali jakimiś dziwnymi przedmiotami, których w światku kibolskim nigdy nie widziano ;). Coś na wzór kibiców Małysza, czy siatkówki.

W przerwie meczu jeden ze sponsorów koszykarskiej Legii - firma Wojak przygotowała dla kibiców konkurs rzutów osobistych. Zwycięzca w nagrodę otrzymał kupon na piwną biesiadę w jednej z restauracji naszego sponsora. Informacja spikera, podana w przerwie między III a IV kwartą nieco zakłóciła doping na początku ostatniej partii meczu. Fani zaczęli odklejać spod krzesełek kupony, które uprawniały do odebrania po meczu sztandarowego produktu naszego "piwnego" sponsora.

Po krótkiej przerwie doping wzmógł się na dobre i mimo niekorzystnego wyniku, który mimo wszystko dziwić nie mógł, fani mobilizowali swoich graczy do walki do końca spotkania. Trzeba przyznać, że zawodnicy wzięli sobie słowa fanów do serca i grali na całego, nie odpuszczając nawet na chwilę. Po końcowej syrenie zaśpiewaliśmy z koszykarzami "Walczyć trenować, Warszawa musi panować". Rozgrywki Pucharu Polski już za nami - w koszykarskiej odsłonie nie ma meczów rewanżowych, więc Legia zakończyła swoją pucharową przygodę w drugiej rundzie.

Przed nami powrót do ligowej rzeczywistości, a właśnie wyniki tych meczów są dla nas najistotniejsze. Kolejny mecz w drodze do awansu do I ligi, czeka Legię już w najbliższą sobotę. Zapraszamy wszystkich na 18:30 na Bemowo. Liczymy, że tym razem frekwencja będzie zdecydowanie wyższa niż wczoraj. Bilety w cenie 7 złotych będą do kupienia przy wejściu do hali.