Legioniści w ataku na bramkę Polonii w spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów na bocznym boisku przy Łazienkowskiej - fot. Bodziach

CLJ: Legia 2-2 Polonia

Dziś na bocznym boisku rozegrano derbowe spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów, w którym Legia podejmowała Polonię. Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy prowadzili już 2-0. Przed przerwą legioniści zdobyli kontaktową bramkę, a po zmianie stron doprowadzili do wyrównania po dwóch trafieniach Parobczyka, który w międzyczasie nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Danielu Rosińskim.

Fotoreportaż z meczu - 27 zdjęć Bodziacha

Nasz zespół nadal zajmuje 5. miejsce w tabeli (23 pkt.), ze stratą 5 punktów do prowadzącej Polonii (28). Drugie miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego zajmuje SMS Łódź z 27. punktami na koncie. Kolejne mecze ligowe dopiero na wiosnę.

CLJ: Legia Warszawa 2-2 (1-2) Polonia Warszawa Zdjęcia z meczu
0-1 - 4' Konrad Cichowski (dob. strz. Filipa Kowalczyka)
0-2 - 24' Filip Kowalczyk (as. Bartłomiej Stryjek)
1-2 - 34' Rafał Parobczyk (as. Daniel Rosiński)
2-2 - 72' Rafał Parobczyk (as. Konrad Michalak)
Strzały: Legia 18 (11 celnych) - Polonia 15 (10 celnych)

Legia: Marczuk - Szostak (29' Skowron [97]), Wieteska [97] (88' Karbowy [97]), Budek, Rakowski - Szymański (69' Babiarz), Makowski, Suchanek, Parobczyk, Rosiński (67' Michalak [97]) - Ryczkowski [97]
rezerwa: Haluch, Gapczyński, Baranowski

- Wyniki innych meczów drużyn młodzieżowych:

Legia 97 - pauzowała

Legioniści z rocznika 1997 uzupełnili skład drużyny juniorów starszych, natomiast w meczu ostatniej kolejki Unia Warszawa pokonała 6-2 Wisłę Płock i to durżyna z Bemowa będzie, obok Polonii, reprezentować Mazowsze w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych.

Dolcan Ząbki 99 0-5 (0-2)Legia 99
0-1 15 min. Jacek Majda (as. Bartłomiej Faliszewski)
0-2 18 min. Sebastian Szymański (wolny po faulu na Jacku Majdzie)
0-3 42 min. Bartosz Rymek (as. Oskar Wojtysiak)
0-4 52 min. Sebastian Szymański (as. Oskar Wojtysiak)
0-5 67 min. Oskar Wojtysiak (as. Emil Możdżonek)

Legia: Śmigielski - Romański, Janicki (36' Możdżonek), Potrzebowski, Olszewski - Wojtysiak, Kamiński, Rymek, Faliszewski (36; Agnyziak), Szymański - Majda (45' Kinast)

Bug Wyszków 2000 1-4 (1-1) Legia 2000
1-0 2 min. gol samobójczy
1-1 16 min. Mateusz Szwed (as. Kacper Dziuba)
1-2 50 min. Michał Gładysz (rut karny po faulu na Mateuszu Szwedzie)
1-3 60 min. Nikodem Zawistowski (as. Damian Figura)
1-4 67 min. Mateusz Szwed (karny po faulu na Kacprze Kucharku)

Legia: Kossmann (36' Białoruski) - Niewiński (36' Nikodem Zawistowski), Gładysz, Cichocki, Kisły - Dziuba (65' Kucharek), Walukiewicz, Figura, Neuman, Sitek (56' Mikołaj Zawistowski) - Szwed

UKS Nowa Wieś Warszawska 02 0-7 (0-1) Legia 02
0-1 9 min. Aleksander Stawiarz b.a.
0-2 36 min. Jakub Nowiński as. Patryk Peda)
0-3 37 min. Aleksander Stawiarz (as. Jakub Łyś)
0-4 41 min. Jakub Nowiński as. Patryk Peda)
0-5 44 min. Jakub Łyś (b.a.)
0-6 55 min. Patryk Peda (as. Franciszek Majewski)
0-7 57 min. Kornel Toczyski (as. Jakub Łyś)

Legia: Skiba - Adamczyk, Peda - Wysokiński, Nowiński, Łyś - Majewski, Toczyski, Stawiarz, Skrzos

Legia 2004 13-2 (6-2) UKS 321 Bemowo
1-0 9 min. Patryk Rycaj b.a.
2-0 11 min. Marcel Bykowski b.a.
3-0 12 min. Patryk Rycaj (as. Jakub Mielcarz)
4-0 14 min. Kacper Kałuski as. Oliver Proctor)
4-1 16 min. Olek Aleksandrowicz
5-1 26 min. Kacper Kałuski (as. Jakub Żaboklicki)
6-1 29 min. Kamil Sołdaj (as. Kacper Kałuski)
6-2 30 min. Olek Aleksandrowicz
7-2 35 min. Patryk Rycaj (as. Jakub Żaboklicki)
8-2 43 min. Oliver Proctor (as. Patryk Rycaj)
9-2 46 min. Jakub Kałuski (as. Kamil Sołdaj)
10-2 48 min. Dominik Szadkowski b.a.
11-2 55 min. Patryk Rycaj (as. Dominik Paradowski)
12-2 56 min. Patryk Rycaj (as. Kacper Włoch)
13-2 59 min. Patryk Rycaj (as. Oliver Proctor)

Strzały (celne): Legia 33 (21) - UKS 321 Bemowo 16 (10)

Legia:
I kwarta: Mielcarz - Włoch, Paradowski - Proctor, Bykowski, Kacper Kałuski - Rycaj
II kwarta: Mielcarz - Żaboklicki, Paradowski - Sołdaj, Szadkowski, Kacper Kałuski - Jakub Kałuski
III kwarta: Mielcarz - Żaboklicki, Włoch - Proctor, Szadkowski, Bykowski - Rycaj
IV kwarta: Mielcarz - Żaboklicki (53', Proctor), Włoch, Paradowski - Sołdaj (51', Bykowski), Szadkowski (51' Kacper Kałuski) - Jakub Kałuski (51' Rycaj)
Trenerzy: Rafał Wajman, as. Przemysław Chojnowski

Legia Cup 2003

Legioniści zakończyli pierwszy dzień rywalizacji w turnieju Legia Cup. W pierwszym meczu ze szwedzkim AIK Sztokholm, legioniści toczyli zacięty bój z mocnym przeciwnikiem; do tego stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych, jednak na drodze stał dobrze dysponowany golkiper AIK bądź - dwukrotnie - poprzeczka. Na 5 minut przed końcem meczu, po niepotrzebnej stracie przy wyprowadzaniu piłki, goście okazali się bezlitośni wyprowadzając zabójczą kontrę zakończoną celnym strzałem.

Mecz z BATE Borysów stał pod znakiem dużej przewagi legionistów, którzy właściwie zamknęli Białorusinów na ich połowie, jednak długo nie mogli zdobyć gola. Serię nieskutecznych uderzeń przerwał Jakub Kowalski, którego celny strzał dał podopiecznym Tomasza Borowika w pełni zasłużone zwycięstwo.

Spotkanie z Fulham było dla Młodych Wilków zimnym prysznicem - Anglicy grając wysokim pressingiem odbierali naszym graczom piłkę i oddawali sporo strzałów na bramkę strzeżoną przez Antka Klana, który pięciokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Nasi zawodnicy stali niemal jak zaczarowani i dali się zdominować graczom z Londynu.

Legia zajęła 3. miejsce w grupie w w jutrzejszym ćwierćfinale zagra (o 9:25) z Niemiecko-Czeską Szkółką Piłkarską (DTFS)

Legia 0-1 AIK Sztokholm
Strzały (celne): Legia 12 (6) - AIK 5 (3)

Legia 1-0 BATE Borysow (gol: Jakub Kowalski)
Legia 0-5 Fulham Londyn

Skład Legii na turnieju: Antoni Klan - Patryk Pierzak, Filip Szewczyk, Krzysztof Wiater - Marcel Niesłuchowski, Ernest Kozłowski, Jan Olszewski, Tomasz Wysocki, Marcel Ślusarczyk, Oskar Perzyna* - Dawid Papazjan*, Jakub Kowalski.

CWKS Legia 2-0 Dragon I Bielany
Gole: Patryk Abbassi (as. Filip Wolski), Filip Wolski (as. Oliwier Marczuk)

CWKS Legia 4-0 Znicz Pruszków B
Gole: Mikołaj Wiśniewski, Kacper Polak (as. Kacper Cetlin), Filip Wolski b.a., Filip Wolski (as. Oliwier Marczuk)
CWKS Legia 1-1 Milan Milanówek
Gol: Oliwier Marczuk

CWKS Legia 3-0 Dragon II Bielany
Gole: Kacper Polak (as. Kacper Cetlin), Mikołaj Wiśniewski b.a., Filip Wolski b.a.

CWKS Legia: Dominik Marnik - Antoni Sidor, Alan Długołęcki, Patryk Abbassi, Oliwier Marczuk, Filip Wolski oraz: Mateusz Zalega - Filip Grygorczuk, Antoni Pawlak - Mikołaj Wiśniewski, Kacper Cetlin, Kacper Polak
Trener: Łukasz Winek