Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po zakończeniu rozgrywek ligowych legioniści zainaugurowali w sobotę serię sparingów, odnosząc komplet zwycięstw, bez straty gola. Juniorzy starsi wygrali 3-0 z V-ligową Olimpią Warszawa, juniorzy młodsi w identycznym stosunku zakończyli spotkanie z Varsovią. W meczu Młodych Wilków 98 z juniorami Resovii 97/8, którzy wywalczyli dopiero co awans do ligi makroregionalnej, również padł wynik 3-0.

Młode Wilki 2000 wygrały z liderem ligi podkarpackiej SMS/Resovią 6-0, a CWKS Legia 2003 pokonał 7-0 GLKS Nadarzyn 02/3.

Legia 95/6 3-0 (2-0) Olimpia Warszawa (seniorzy) - Zdjęcia z meczu
1-0 12 min. Rafał Parobczyk (as. Konrad Michalak)
2-0 40 min. Adam Ryczkowski (as. Rafał Makowski)
3-0 85 min. Daniel Rosiński b.a.

Strzały (celne): Legia 11 (7) - Olimpia 14 (6)

Legia: Leleń (46' Haluch - Skowron [97], Najemski, Zawal, Rakowski (46' Baranowski) - Michalak [97 (46' Szczepański), Makowski (46' Hołownia [98]), Karbowy [97] (46' Mlonek), Parobczyk (46' Basiuk), Babiarz (46' Rosiński) - Ryczkowski [97] (46' Suchanek)

Olimpia: Świdnicki* - S. Cuch*, Wojciechowski, Martynowicz* (80' Przeniosło), Przeniosło (60' Gorczyca*) - Kosowski (27' Smoleński), Kielak* (70' Lewiński*), Krysiński, Patoka - Popis (60' 18.), Sobotka
* - juniorzy

Legia 97 3-0 (0-0,0-0) Varsovia Warszawa 98 - Zdjęcia z meczu
1-0 63 min. Maciej Wojczuk (rzut wolny)
2-0 69 min. Radosław Cieślak (as. Michał Podlecki)
3-0 78 min. Kacper Krasuski (as. Michał Podlecki)

Strzały (celne): Legia 14 (7) - Varsovia 3 (2)
grano 2x30+1x20 minut

Legia: Jaroszko (31' Ceran [98], 61' Lasota) - Świderski, Stasz, Iwański [98], Gapczyński - Stolarski (61' Wiśniewski), Maj, Wiśniewski (31' Krasuski), Podlecki, Cieślak - Wojczuk

Legioniści, nawet mimo wąskiego (bez 10 graczy powołanych do juniorów starszych, bądź kontuzjowanych) i mocno eksperymentalnego składu, w starciu z młodszymi o rok przeciwnikami (wzmocnionymi jedynie przez 2 starszych o rok graczy) byli wyraźnymi faworytami. Przez pierwszą godzinę mieli jednak poważne problemy z wykorzystywaniem i stwarzaniem sobie okazji bramkowych, grając nazbyt statycznie i przewidywalnie. W słupek trafił Michał Podlecki, w poprzeczkę Adrian Gapczyński, a sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sebastian Stolarski. Groźnie strzelali również: Przemek Iwański (dwukrotnie), Kacper Krasuski, Maciej Wojczuk, Podlecki i Bartosz Świderski. Goście trzykrotnie zatrudnili Wojciecha Jaroszkę i Kamila Cerana, a najlepszej okazji nie wykorzystał w 51. minucie Patryk Zbrzeźniak.
Ostatnia tercja przebiegała już wyraźnie pod dyktando legionistów, którzy szybko zdobyli dwa gole za sprawą Wojczuka i Cieślaka, a coraz bardziej zmęczeni gracze Varsovii grali już mniej pilnie w obronie. Wynik meczu ustalił w końcowych minutach Krasuski, wykorzystując kolejną tego dnia asystę Michała Podleckiego. Mimo wygranej zawodnicy i trenerzy Legii '97 będą mieli sporo materiału do przemyśleń.

Legia 98 3-0 (0-0) SMS Resovia Rzeszów 97/8 - Zdjęcia z meczu
1-0 44 min. Szymon Urbaniak (as. Grzegorz Aftyka)
2-0 64 min. Miłosz Szczepański (rzut wolny po faulu na Jakubie Kamińskim)
3-0 73 min. gracz testowany II (as. Mateusz Żyro)

Strzały (celne): Legia 14 (8) - Resovia 10 (4)
grano 2x40 minut

Legia: Brylewski - Majewski (60' Kopeć), gracz testowany I [99], Wiszorowski, Stec - grac z testowany II (41' Urbaniak), Żyro (Kpt), Kamiński [99], Szczepański, Aftyka (60' gracz testowany II) - Napora (41' gracz testowany III)

Wartościowy sparing rozegrali juniorzy młodsi z rocznika 98, wspomagani przez 2 młodszych kolegów. Zespół Resovii przez całą pierwszą połowę udanie wytrącał z rytmu naszych piłkarzy. Obie strony oddały przed przerwą kilka strzałów, ale poza główką Napory w 38. minucie, nie były to akcje godne odnotowania.

Ożywienie przyszło w drugiej połowie - najpierw w okazji sam na sam umiejętnościami musiał wykazać się Mikołaj Brylewski, a chwilę później strzał z narożnika pola karnego Szymona Urbaniaka, po ładnym krzyżowym podaniu Grzegorza Aftyki dał legionistom prowadzenie. W 61. minucie tylko interwencja Brylewskiego zapobiegła wyrównaniu, po uderzeniu głową przy stałym fragmencie gry. Trzy minuty później, po faulu na Kamińskim rzut wolny skutecznie i efektownie egzekwował Miłosz Szczepański, dając legionistom dwubramkowe prowadzenie. Stec i Szczepański strzelali również z dystansu, jednak bez efektu bramkowego. Podobnie było w przypadku kilku uderzeń z dystansu gości. Na 3 minuty przed końcem, dopingowany z trybun przez starszego brata Mateusz Żyro popisał się efektownym dryblingiem, okiwał w polu karnym trzech przeciwników i wystawił piłkę jednemu z graczy testowanych, który ustalił wynik spotkania na 3-0.

Legia 00 6-0 (0-0,3-0) Resovia SMS Rzeszów 00 - Zdjęcia z meczu
1-0 32 min. Nikodem Zawistowski b.a.
2-0 47 min. Mateusz Szwed (as. Sebastian Walukiewicz)
3-0 48 min. Mateusz Szwed (as. gracz testowany III)
4-0 73 min. Kacper Dziuba (as. Maksymilian Sitek z rzutu rożnego)
5-0 77 min. Michał Gładysz (karny po faulu na Dawidzie Kisłym)
6-0 79 min. Damian Figura (głową, as. Kacper Dziuba z rzutu rożnego)

Strzały (celne): Legia 22 (13) - Resovia 4 (3)
grano 2x30+1x25 minut

Legia:
I tercja: gracz testowany I - Nikodem Zawistowski, Michał Gładysz, Sebastian Walukiewicz, Dawid Kisły - Damian Figura, Kacper Ostrowski, Mikołaj Neuman, gracz testowany II, Maksymilian Sitek - Mateusz Szwed

II tercja: Wojciech Kossmann - N. Zawistowski, Gładysz, Walukiewicz, gracz testowany II - Kacper Dziuba, Ostrowski, Figura, Neuman, gracz testowany III - Szwed

III tercja: Filip Białoruski - Stanisław Niewiński, Gładysz, Walukiewicz, gracz testowany III - Sitek (74' Figura), Mikołaj Zawistowski, Kacper Kucharek, gracz testowany II, gracz testowany III (71' Kisły) - Dziuba

W pierwszej tercji goście, będący najlepszą drużyną Podkarpacia w tym roczniku, postawili legionistom bardzo trudne warunki grając wysoko pressingiem i stwarzając sobie trzy dogodne sytuacje bramkowe. Legioniści mieli swoje okazje bramkowe, ale pierwszego gola zdobył dopiero w 32. minucie Nikodem Zawistowski, po przechwycie w pobliżu pola karnego rywali. W drugiej tercji na listę strzelców wpisał się jeszcze dwa razy Mateusz Szwed (który do tego momentu zdążył już trzykrotnie obić "sztangę"). Ostatnia tercja to już wyraźniejsza przewaga legionistów, którzy dołożyli zmęczonym tempem gry gościom trzy kolejne trafienia, wszystkie po stałych fragmentach gry.

GLKS Nadarzyn 0-7 (0-1,0-3) CWKS Legia 03
0-1 Kacper Polak
0-2 Mikołaj Wiśniewski
0-3 gol samobójczy
0-4 Dawid Papazjan
0-5 Dawid Papazjan
0-6 Kacper Polak
0-7 Kacper Polak

CWKS Legia: Dominik Marnik, Cezary Tylk - Daniel Wójcik, Antoni Pawlak, Alan Długołęcki, Antoni Sidor [04], Patryk Abbassi, Jan Michna, Oliwier Marczuk, Dawid Papazjan, Kacper Polak, Mikołaj Wiśniewski