Jan Urban - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Urban: Pogoń lepsza na wyjazdach

Woytek - Wiadomość archiwalna

- Dla nas żadne spotkanie nie jest łatwe, tym bardziej że Pogoń to drużyna, która zdobyła więcej punktów na wyjeździe niż u siebie. Jedna porażka na wyjeździe świadczy o tym, że są drużyną umiejącą grać na obcych boiskach. Zespół, który przyjeżdża na Legię wie, że nie jest faworytem i wtedy gra mu się łatwiej - bez jakiegoś obciążenia psychologicznego. Każdy chciałby sprawić niespodziankę, bo każdy inny wynik niż nasza wygrana będzie niespodzianką - mówi przed sobotnim meczem Jan Urban.

- Do dyspozycji będziemy mieli Miroslava Radovicia i Dusana Kuciaka. Zobaczymy czy sędziowie pozwolą temu pierwszemu zagrać z zabezpieczeniem na dłoni. Bereszyński nie ma problemu i trenuje normalnie. Z Pinto jest trochę większy problem, zobaczymy czy będzie do gry w jutrzejszym spotkaniu po konsultacji z lekarzem - informuje Urban.

- Darek Wdowczyk wraca tak jakby do siebie, bo grał przez długi czas w Legii i zdobywał mistrzostwo kraju. Na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. My będziemy chcieli nie wpaść w tę pułapkę, że wygraliśmy na wyjeździe 3-0, bo w tamtym spotkaniu Pogoń stworzyła sobie wiele sytuacji. Zobaczymy jakie będziemy mieli warunki do gry. Jeśli będzie padało cały czas, to może być to spotkanie, walki a nie takiej normalnej gry. Pogoda z dnia na dzień się zmienia, boiska już są bardziej grząskie - mówi trener Legii.

- Marcin Robak to zawodnik, który gra dobrze głową. Został powołany do reprezentacji, więc to świadczy o tym, że czuje się bardzo pewny siebie. Będziemy musieli zwrócić na niego uwagę. Akahoshi i Murayama często decydują o obliczu tej drużyny. Głównymi atutami Pogoni są stałe fragmenty gry - zakończył Jan Urban.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.