Marko Suler odchodzi z Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Suler porozumiał się z Legią w sprawie odejścia

Małgorzata Chłopaś, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Marko Suler jeszcze jesienią odejdzie z Legii. Słoweński obrońca i warszawscy działacze po kilku tygodniach rozmów osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie rozwiązania kontraktu, który łączy piłkarza z klubem. Umowa ma zostać rozwiązana w przyszłym tygodniu.

Tym samym kończy się nieudana przygoda Sulera z Legią. Reprezentant Słowenii trafił do Warszawy w czerwcu 2012 roku, podpisując trzyletni kontrakt. O sprowadzenie go zabiegał Maciej Skorża, jednak obaj panowie nie mieli okazji się poznać, w międzyczasie w Legii doszło bowiem do zmiany trenera, którym został Jan Urban.

Po kilku słabych występach Suler usiadł na ławce rezerwowych i wstawał z niej już tylko sporadycznie. Kiedy prezesem Legii został Bogusław Leśnodorski wielokrotnie dawał on do zrozumienia, że kontrakt Słoweńca jest za wysoki i klub będzie się chciał z tym piłkarzem pożegnać. Zimą 2013 roku się to nie udało.

Wiosną 2013 r. Suler zastępował kilkakrotnie kontuzjowanych obrońców. Zagrał między innymi w obu spotkaniach finałowych Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław w pełnym wymiarze czasowym. Przyzwoicie prezentował się w okresie przygotowawczym do sezonu 2013/2014, jednak przeszkadzały mu kontuzje. W obecnej rundzie zagrał w "jedynce" tylko jeden raz - w 5. kolejce Ekstraklasy w przegranym 0-1 meczu z Lechią Gdańsk. Gdy doznał kolejnego urazu dał upust swoim emocjom i na Twitterze zasygnalizował, że kontuzje w Legii nie są sprawą przypadkową. Między innymi za to został odesłany do drugiej drużyny, w której obecnie trenuje, i w barwach której występuje w III lidze.

Marko Suler w Legii:

Ekstraklasa - 7 meczów
Liga Europy - 2
Puchar Polski - 4
Superpuchar - 1
Razem - 14
Sukcesy: mistrzostwo Polski, Puchar Polski


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.