Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Ruch Chorzów na meczu z Górnikiem Zabrze - fot. niebiescy.pl
Ruch Chorzów na meczu z Górnikiem Zabrze - fot. niebiescy.pl
Wtorek, 10 grudnia 2013 r. godz. 18:54

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: System upadł, myślenie pozostało

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W minionym tygodniu rozegrane zostały dwie kolejki ekstraklasy. Równo połowa spotkań rozegrana odbyła się bez udziału kibiców gości. Zdecydowanie lepiej było pod względem opraw meczowych. Wszystkie z użyciem pirotechniki. Jak widać gołym okiem, kary nakładane przez wojewodów nijak mają się do "poprawy bezpieczeństwa".

Aby uniknąć kar w związku z paleniem piro na terenie stadionu, Ruch - nie pierwszy raz zresztą - odpalił race i sztuczne ognie zza ogrodzenia. Niestety "WDŚ" odbyły się bez udziału zabrzan. Oficjalnie sektor gości poszedł bowiem do remontu - akurat teraz, gdy zaczęły się mrozy, uznano, że koniecznie trzeba zmienić wylewkę betonową. Idealny moment!

"Niebiescy" pokazali się z dobrej strony, chociaż... no właśnie. Ich prezentacja szału robić nie może. Transparent - sporych rozmiarów, piro - odpalone (race zza płotu, z dachu pobliskiego budynku oraz sztuczne ognie "sylwestrowe" zza stadionu). Całości brakowało jakiegoś dodatkowego elementu, bo za taki trudno uznać słabiutką kartoniadę oraz skromne ilości flag na kiju. Ciekawszą prezentację w poprzedniej kolejce zaprezentował Górnik ("Idąc co dzień do roboty patrzą śmierci prosto w oczy").

W minionym tygodniu na pierwszy plan wysuwają się jednak choreografie Legii i Lechii. Legioniści na wyjeździe do Trójmiasta zaprezentowali pasy materiału przedstawiające ultrasa przebierającego się przed odpaleniem pirotechniki z hasłem "Nie przebieramy w środkach", flagi na kiju i piro. Lechiści z kolejną antykomunistyczną prezentacją, również z użyciem piro.

Najliczniejszy wyjazd zaliczyła Legia, ale 1000 osób w Gdańsku to wynik ograniczony liczbą przyznanych przez gdańszczan biletów. Nieźle jak na swoje możliwości pokazały się Korona w Gliwicach i Jagiellonia w dalekim Szczecinie. Lechiści na stadion Cracovii weszli tylko na moment, po czym cała grupa opuściła stadion, bowiem część oflagowania przyjezdnych nie spodobało się ochronie. Lech nie wykorzystał pełnej puli wejściówek w Kielcach, i to pomimo wsparcia ze strony KSZO.

Ekstraklasa - 20. kolejka:

Lechia Gdańsk 2-0 Legia Warszawa (1005).
Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk - fot. Mishka Legioniści początkowo otrzymali tylko 750 wejściówek na ten wyjazd, a wszystko za sprawą zmniejszenia pojemności stadionu na mecz z Legią. Ostatecznie udało się "wytargować" 1000 sztuk, które rozeszły się w mgnieniu oka. Warszawiacy do Gdańska przyjechali specjalem, w sektorze gości wywiesili 13 flag, w tym 3 Olimpii. Na wyjście piłkarzy zaprezentowali pasy materiału tworzące postać warszawiaka przebierającego się przed odpaleniem pirotechniki oraz hasło "Nie przebieramy w środkach". Całość uzupełniały flagi na kiju, race i ognie wrocławskie. Lechiści chwilę później zaprezentowali swoją choreografię - malowaną sektorówkę z hasłem "System upadł...", transparent "Myślenie pozostało, lata mijają, a drzew wciąż za mało" oraz piro. Obie strony z przeciętnym dopingiem, nie brakowało również wzajemnych "uprzejmości". Na trybunach pojawiło się tylko 8 tysięcy osób.

Piast Gliwice - Korona Kielce (315).
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice - fot. piastgliwice.eu Koroniarze przyjechali do Gliwic w 315 osób i w sektorze gości wywiesili 7 flag. Po meczu ochrona próbowała złapać jedną osobę, która odpaliła petardę hukową. Młyn Piasta skromny, z większą liczbą flag zaprzyjaźnionego Bate Borysów. Gospodarze w czapkach mikołajowych.

Pogoń Szczecin 1-1 Jagiellonia Białystok (180).
Młyn Portowców liczył ok. 700 osób, a doping dla szczecinian był słaby. Jagiellonia na daleki wyjazd pojechała w 180 osób.

Cracovia 2-0 Zagłębie Lubin ().
Zagłębie w poniedziałek na wyjazd do Krakowa pojechało w dość skromnej grupie. Mecz obejrzało 6,5 tysiąca widzów.

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław (-).
Widzew Łódź na meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. widzewtomy.net Fani Widzewa, którym los klubu nie jest obojętny, odnieśli się do możliwości przejęcia RTS-u przez nowego właściciela. Pod adresem obecnego akcjonariusza klubu Sylwestra Cacka wywiesili transparenty: "Budujemy wielki Widzew!?" oraz "Cacek pora na decyzję! Ratujesz klub, czy kończysz misję?". Na meczu obecnych było 150 fanów RTS-u z FC z Rawy Mazowieckiej i Białej Rawskiej, a także kilkudziesięciu fanów CSKA Moskwa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 Zawisza Bydgoszcz (-).
Słaba frekwencja na trybunach, kibiców gości brak.

Lech Poznań 2-0 Wisła Kraków (-).
Lech Poznań na meczu z Wisłą Kraków - fot. kkslech.com Niewiele ponad 10 tysięcy osób obejrzało mecz z Wisłą przy Bułgarskiej. Młyn lechitów nie był tak liczny jak na poprzednich spotkaniach, zabrakło również przyjezdnych. Podczas poprzedniego spotkania po przejęciu przez lechitów jednej z flag "Białej Gwiazdy", w sektorze gości doszło do awantur, co skutkowało właśnie zakazem wyjazdowym dla Wisły na kolejny mecz w Poznaniu.

Ruch Chorzów 2-1 Górnik Zabrze (-).
Ruch Chorzów na meczu z Górnikiem Zabrze - fot. niebiescy.pl Na setnych derbach pomiędzy Ruchem a Górnikiem - ostatnio mocno na wyrost nazywanych Wielkimi Derbami Śląska (od czasu pojedynku obu drużyn na stadionie Śląskim) - zabrakło kibiców gości. Wszystko za sprawą planowanego remontu sektora, m.in. nowej wylewki betonu. Z pewnością prace akurat na koniec roku, przy ujemnych temperaturach, nie mogły poczekać do lata. Chorzowianie tymczasem przygotowali oprawę, nie pierwszy raz odpalając pirotechnikę zza stadionu. Trzeba przyznać, że niewiele obiektów w naszej ekstraklasie posiada jeszcze takie "możliwości". Do prezentacji chorzowianie przygotowali zajmujący cały łuk transparent "To już setne derby jak Ruch Śląskiem włada. Tak było, jest i będzie nadal". Ruch wywiesił do góry kołami 3 flagi ROW-u Rybnik, zdobyte 19 listopada. Na trybunach tego dnia zasiadło ok. 8300 widzów, czyli komplet, w tym Widzew (50) i Elana (30). Z innych atrakcji ultras należy odnotować także kartoniadkę i flagowisko oraz prezentację na cześć Gerarda Cieślika z hasłem "Legenda bez końca".

Ekstraklasa - 19. kolejka:

Cracovia 2-1 Lechia Gdańsk (755).
Cracovia na meczu z Lechią Gdańsk - fot. tylkocracovia.pl Ponad 7 tysięcy kibiców obejrzało mecz z Lechią. "Pasy" z nie najgorszym dopingiem, bez oprawy. Sektor gości pozostał pusty. Lechiści wraz z zaprzyjaźnionymi wiślakami opuścili stadion na 30 minut przed rozpoczęciem spotkania, po tym jak ochrona nie chciała wpuścić flag Wisły oraz jednego płótna lechistów. Na wyjeździe było obecnych 250 fanów Lechii, 500 kibiców Wisły i 5 Śląska Wrocław.

Korona Kielce 1-0 Lech Poznań (480).
Korona Kielce na meczu z Lechem Poznań - fot. mks-korona-kielce.pl Fani Lecha przyjechali do Kielc w 380 osób, wspierani przez KSZO (100). W sektorze gości wywiesili płótno będące repliką wysłużonej flagi sprzed 20 lat - "Forever Lech". Doping przyjezdnych stał na przeciętnym poziomie. Korona bez oprawy.

Śląsk Wrocław 1-1 Pogoń Szczecin (190).
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. wks.pl Frekwencja na stadionie Śląska jest ostatnio fatalna. Niewiele ponad 4 tysiące kibiców na przeszło 40-tysięcznym obiekcie musi wyglądać żałośnie. Wrocławianie mimo to starali się prowadzić doping na miarę możliwości. Wywiesili także transparent nawiązujący do nagonki na fanów WKS-u ze strony "Wybiórczej": "W gównie wyborczym prawdą jest tylko data, reszta to wymysły komunisty brata". Pogoń przyjechała w 192 osoby, z kilkoma flagami.

Zawisza Bydgoszcz 6-0 Piast Gliwice (-).
Mecz rozegrano bez udziału publiczności, jako karę za spotkanie Zawiszy z Widzewem. Ponadto wojewoda zamknął sektor gości w Bydgoszczy na dwa kolejne mecze, przez co swoich drużyn nie będą mogli wspierać Lech i Lechia. Tymczasem po meczu z Widzewem, na którym kibic z Inowrocławia stracił oko, zupełnie przypadkiem niektórych nagrań z monitoringu nie da się odtworzyć.

Górnik Zabrze 3-2 Widzew Łódź (-).
Górnik Zabrze na meczu z Widzewem Łódź - fot. torcida.eu Liczba widzów na meczach w Zabrzu od dłuższego czasu jest stała i wynosi 3 tysiące. Na spotkaniu z Widzewem, które w normalnych okolicznościach - przy otwartym sektorze gości - byłoby bardzo ciekawym pojedynkiem od strony kibolskiej, zabrzanie zaprezentowali oprawę. W ich młynie rozciągnięta została malowana sektorówka przedstawiająca górnika naprzeciwko śmierci. Całość dopełniały transparenty z hasłem "Idąc co dzień do roboty patrzą śmierci prosto w oczy". Gdy sektorówka "zjechała", odpalone zostały czarne świece dymne.

Jagiellonia Białystok 5-2 Wisła Kraków (-).
Kolejny mecz, na którym liczba widzów nie przekroczyła 3 tysięcy. Wiślacy przyjechali w 50 osób, ale na trybunach nie stanęli w jednej grupie.

Legia Warszawa 2-0 Ruch Chorzów (-).
Decyzją wojewody mazowieckiego mecz przy Łazienkowskiej rozegrany został bez publiczności, a oficjalną przyczyną było odpalenie rac na meczu z Pogonią oraz duże prawdopodobieństwo - według policji i wojewody - odpalenia pirotechniki także podczas spotkania z Ruchem. Chorzowianie musieli odwołać planowany wyjazd. Przed rozpoczęciem spotkania prezes Legii Bogusław Leśnodorski zorganizował konferencję prasową, na której odniósł się do decyzji wojewody.

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała (0).
Na stadionie niewiele ponad 3 tysiące kibiców. Fanów z Bielska brak. Lubinianie po ostatnich atakach na swoich piłkarzy nie mają najlepszej prasy, a ich "środki przekazu" zostały skrytykowane przez trenera Lenczyka.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław ().
Gospodarzy w młynie 50. Zaprezentowali transparenty z hasłem "Wrócił Śląsk, prawdziwe wróciły derby". Śląsk przyjechał na mecz w przerwie i prowadził niezły doping.


Wyjazd tygodnia: 1005 fanów Legii w Gdańsku
Oprawa tygodnia: Choreografie Legii w Gdańsku i Lechii na meczu z Legią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:

Lechia Gdańsk na meczu z Legią Warszawa:


Lech Poznań na meczu z Wisłą Kraków:


Piast Gliwice na meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Ruch Chorzów na meczu z Górnikiem Zabrze:


Cracovia na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Widzew Łódź na meczu ze Śląskiem Wrocław:Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Górnik Zabrze na meczu z Widzewem Łódź:

Śląsk Wrocław na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Korona Kielce na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Jagiellonia Białystok na meczu z Wisłą Kraków:


Cracovia na meczu z Lechią Gdańsk:


AZS Gorzów Wlkp. na meczu koszykarek z CCC Polkowice:


Turów Zgorzelec na meczu koszykarzy ze Śląskiem Wrocław:Komentarze: (15)

kibic , 10.12.2013 19:55:36 - *.play-internet.pl

oprawa Legi i Lechii super i ta pirotechnika trochę Ruch popsuł tą oprawę odpalając pirotechnikę za stadionem jak dla mnie to Ruch psuję wizerunek kibicowania z tą pirotechniką za stadionem jak się coś robi do do końca dobrze a nie robi się dziadostwa ale to moje zdanie i bez napinania się pozdrawiam

omo, 10.12.2013 19:58:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

dla wyjaśnienia (niektórym niedoinformowanym a zbulwersowanym tym co wyczytali np. w GW):
na prezentacji Lechii jest NIE Mazowiecki, a generał dyw. SB Ciastoń, najwyższy stopniem esbek oskarżony o udział w operacji która doprowadziła do zamordowania Ks. J. Popiełuszki. Co zresztą łatwo poznać po łysinie, któreś ś.p. Mazowiecki nie posiadał. Foto dla porównania:
dzieje.pl/sites/default/files/aktualnosci/ciaston_1.jpg Inspiracją tą konkretną fotografią bardzo jasna zresztą.

czykier, 10.12.2013 20:15:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

OPRAWA TYGODNIA ZDECYDOWANIE GÓRNIK ZABRZE bądźmy obiektywni!!!!

Wojtek, 10.12.2013 21:15:47 - *.dynamic.chello.pl

Fajnie

sdf, 10.12.2013 21:38:52 - *.warszawa.vectranet.pl

Górnik i Lechia najlepsze oprawy w tej kolejce.
Piro zza stadionu szkoda komentować.

SAS, 10.12.2013 21:40:15 - *.warszawa.vectranet.pl

W kontekście rocznicy 13 grudnia - szacunek dla Lechii za jednoznaczną, prostą i radykalną oprawę!

Rafa(L), 10.12.2013 22:01:26 - *.240

3 najlepsze oprawy to Legii , Lechii i Górnika. Każda na inny temat i każda dobra.

Pzdr.

Legionista, 11.12.2013 08:18:36 - *.warszawa.vectranet.pl

Szacunek dla Górnika za oprawę, wspierajmy lokalne społeczności. Dla mnie oprawa tygodnia.

esp, 11.12.2013 12:01:18 - *.bialapodlaska.vectranet.pl

ruch i piro zza stadionu to porażka...

arooooo, 12.12.2013 10:29:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ku...a jak Widzew i Ruch mogą trzymać z CSKA. Za takie coś to kosa z cała Polską na zawsze!!!!!!!!

zibi85, 12.12.2013 11:13:54 - *.net.cybernetwmw.com

Dla mnie oprawa Górnika najlepsza pokazująca miłość do regionu oraz jego specyfiki.

thc, 12.12.2013 12:17:34 - *.piekary.net

aroooo masz racje

R, 12.12.2013 15:57:34 - *.play-internet.pl

arooooo Ruch nie trzyma z żadnym CSKA nie wiem skąd ci to do łba przyszło

zibi85, 12.12.2013 17:04:27 - *.net.cybernetwmw.com

arooooo Ruch ma jeszcze lepszych ziomków z RAŚ prawdziwi patrioci ;)

aroooo , 14.12.2013 10:28:48 - *.net.cybernetwmw.com

Nie wiem o co za problem masz z tym CSKA?
Centralna Sportivna Kamanda Armii=Centralny Wojskowy Klub Sportowy..... ;)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!