REKLAMA

Stanowisko klubów w sprawie bezpieczeństwa na stadionach

źródło: Ekstraklasa SA - Wiadomość archiwalna

Podczas wtorkowego spotkania przedstawiciele wszystkich Klubów Ekstraklasy podpisali 10-punktowe, wspólne stanowisko w sprawie bezpieczeństwa na stadionach. Wszystkie Kluby podkreśliły, że na stadionach Ekstraklasy jest bezpiecznie oraz zdecydowały się wyrazić niezadowolenie wobec decyzji o zamykaniu całych stadionów lub ich części.
Kluby stanowczo podkreślają, że ich rola w zabezpieczeniu imprezy masowej zaczyna się i zarazem kończy na bramie stadionu. I wywiązują się z tych obowiązków więcej niż dobrze, o czym zresztą mówili przedstawiciele Rządu i Policji przywołując przy okazji statystyki. Warto podkreślić, że w 2013 roku odbyło się 280 meczów, a tylko w przypadku czterech odnotowano poważniejsze incydenty.

Kluby nie mogą odpowiadać za ekscesy, do których dochodzi poza stadionami, w miastach, pociągach, czy na plażach - jest to zadanie Policji i administracji rządowej. Jednocześnie wszystkie Kluby podkreślają też, że ewentualne sankcje powinny mieć charakter kar indywidualnych, a nie zbiorowych.

Poniżej pełna treść pisma:
przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.