Tomasz Brzyski, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Jodłowiec - fot. Fumen / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

PN: Legioniści w jedenastce jesieni

Fumen, źródło: Piłka Nożna - Wiadomość archiwalna

Dziennikarze tygodnika "Piłka Nożna" podsumowali rundę jesienną wybierając 55 najlepszych zawodników występujących w ekstraklasie. W wyjściowej jedenastce znalazło się dwóch legionistów - Tomasz Brzyski oraz Jakub Rzeźniczak. Natomiast w gronie dublerów pojawiło się nazwisko Tomasza Jodłowca.
W gronie bramkarzy zabrakło Dusana Kuciaka, który przez kilka tygodni był wyłączony z gry na skutek kontuzji. Natomiast Wojciech Skaba nie prezentował się na tyle dobrze, aby zostać wybranym do ścisłej piątki ekstraklasy. Również uraz Bartosz Bereszyńskiego sprawił, iż na pozycji prawego obrońcy na próżno szukać jego nazwiska. Dopiero w środku defensywy i na lewej stronie pojawili się gracze z Warszawy, czyli wspomniani Jakub Rzeźniczak oraz Tomasz Brzyski. Im dalej od własnej bramki, tym gorzej pod względem ilości legionistów. Na prawej pomocy jako trzeciego wybrano Miroslava Radovicia. Środek tej formacji, to czwarte miejsce Tomasza Jodłowca. Natomiast jedyny napastnik Legii, czyli Wladimer Dwaliszwili uplasował się na siódmej pozycji.
Gdyby nie szereg kontuzji w zespole Legii poniższe jedenastki z pewnością wyglądałyby inaczej.

Jedenastka jesieni wg tygodnika "Piłka Nożna"
Miśkiewicz (Wisła) - Golański (Korona), Rzeźniczak (Legia), Głowacki (Wisła), Brzyski (Legia) - Nakoulma, Sobolewski (obaj Górnik), Garguła (Wisła), Lovrencsics (Lech) - Paixao (Śląsk), Robak (Pogoń)

Jedenastka dublerów
Janukiewicz (Pogoń) - Olkowski (Górnik), Kamiński (Lech), Kosanović (Cracovia), Kosznik (Górnik) - Plizga (Jagiellonia), Jodłowiec (Legia), Quintana (Jagiellonia), Ntibazonkiza (Cracovia) - Zachara (Górnik), Brożek (Wisła)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.