Wsad Przemka Jaworskiego w IV kwarcie sparingu ze Zniczem - fot. Bodziach

Sparing: Legia 76-64 Znicz Basket Pruszków

Koszykarze Legii pokonali w rozegranym dziś na Bemowie sparingu I-ligowy Znicz Basket Pruszków 76-64 (26-19, 22-15, 14-15, 14-15). Legioniści zagrali w 11-osobowym składzie, bez Holnickiego, Jaremkiewicza i Nawrota. Znicz wystąpił bez Adama Linowskiego. Przewaga legionistów w meczu z wyżej notowanym rywalem była nadspodziewanie widoczna.

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Bodziacha

Legioniści osiągnęli przewagę już w I kwarcie i powiększali ją z minuty na minutę. Dobre spotkanie rozegrał nasz rozgrywający, Rafał Piesio. Bardzo dobrze wszedł w mecz Bartek Ornoch, a dobrze z wysokimi rywalami radził sobie Damian Cechniak. W zespole Znicza najbardziej aktywni byli nasi byli zawodnicy - Michał Wojtyński i Grzegorz Malewski.

Legioniści przeprowadzili kilka akcji, po których ręce same składały się do oklasków. Tak było w przypadku ostatniej akcji pierwszej kwarty, kiedy na 4 sekundy przed końcem pierwszej odsłony spotkania, Andrzej Paszkiewicz długim podaniem uruchomił Bartka Ornocha, a ten z trudnej pozycji oszukał przeciwnika i oddał efektowny, a co najważniejsze skuteczny rzut. Młody Ornoch na tle pokazał, że nie boi się gry przeciwko bardziej doświadczonym rywalom także w innych akcjach, kiedy skutecznie rzucał z dystansu.

Na kilka minut przed końcem spotkania nasi gracze wykonali akcję rodem z NBA. Andrzej Paszkiewicz będąc sam na sam z koszem, spojrzał za siebie, celowo odbił piłkę od tablicy, a akcję efektownym wsadem zakończył Przemek Jaworski. W tej samej kwarcie "Jawor" popisał się efektownym blokiem, za który zebrał burzę oklasków. Forma naszej drużyny dobrze nastraja przed najbliższym meczem z MKS-em Kalisz, który rozegramy na wyjeździe już w najbliższą niedzielę.

30.12.2013, Warszawa: Legia Warszawa 76-64 (26-19, 22-15, 14-15, 14-15) Znicz Basket Pruszków
Legia: 30. Mikołaj Motel 10 (1), 8. Bartłomiej Ornoch 10 (2), 15. Michał Świderski 9, 10. Damian Cechniak 9, 21. Andrzej Paszkiewicz 8 (2), 12. Bartłomiej Bojko 7 (1), 7. Paweł Podobas 7, 24. Damian Zapert 5, 4. Piesio 4, 17. Przemysław Jaworski 4, 9. Krystian Koźluk 3
trener: Piotr Bakun, as. Robert Chabelski

Znicz: 11. Michał Wojtyński 16 (2), 14. Grzegorz Malewski 13 (2), 5. Michał Aleksandrowicz 11, 33. Przemysław Lewandowski 6, 6. Roman Janik 5 (1), 7. Kamil Czosnowski 4, 10. Rafał Kulikowski 4, 12. Filip Put 2, 17. Rafał Wierzchowski 2, 9. Marcin Matuszewski 1, 8. Tomasz Tarczyk 0.
trenerzy: Michał Spychała, as. Marek Zapelewski