Damian Cechniak - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Rekord Cechniaka i podwójna zdobycz Podobasa

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Damian Cechniak został wybrany zawodnikiem meczu i trudno się z tym nie zgodzić. Środkowy Legii był najlepiej punktującym graczem w zespole, a także bardzo dobrze sobie radził pod tablicami. Jego dorobek to 17 punktów i aż 19 zbiórek, co jest jego najlepszym osiągnięciem w tym sezonie. Wcześniej zebrał 16 piłek w potyczce z ekipą z Kalisza.

Niestety, dobra gra pod tablicami to poniekąd efekt kiepskiej skuteczności z dystansu jego kolegów. Na 34 prób za trzy punkty udało się trafić jedynie 5. Tym samym Damian zebrał aż 13 piłek na deskach rywala.
Jednocześnie 17 punktów i 19 zbiórek, to piąta podwójna zdobycz środkowego Legii w obecnym sezonie.

Double-double zaliczył również Paweł Podobas. "Pepe" rzucił 12 punktów oraz zebrał 10 piłek w 25 minut. Kto wie, czy przy nieco lepszym wykończeniu akcji przez jego kolegów, mógłby się poszczyć nawet... triple-double. Byłoby to możliwe, gdyby Podobas zaliczył 10 asyst, a tak zanotował ich "tylko" 7.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.