Tomasz Jodłowiec cieszy się z brami w meczu z Widzewem Łódź - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 2-2 Widzew Łódź

W rozegranym w piątek na bocznym boisku przy Łazienkowskiej meczu sparingowym Legia zremisowała z Widzewem Łódź 2-2 (1-1). Pierwsza bramka dla widzewiaków padła już w 3. minucie, po skutecznie egzekwowanym przez Eduardsa Visnakovsa rzucie karnym. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Michał Kucharczyk, który przelobował bramkarza. Drugiego gola dla Legii zdobył w 63. minucie Tomasz Jodłowiec, a wynik ustalił w 79. minucie Visnakovs.

Legioniści rozpoczęli spotkanie w najsilniejszym składzie. W ataku ponownie wystąpił Henrik Ojamaa, jednak był zupełnie niewidoczny na boisku i nie stworzył zagrożenia pod bramką przeciwnika. Przez niemal całe spotkanie gospodarze prowadzili grę, natomiast Widzewiacy nastawili się na kontrataki. Ich taktyka częściowo przyniosła efekty - goście szybko wyszli na prowadzenie, a później skutecznie się bronili, licząc, że uda się chociaż jedną kontrę zamienić na gola. W pierwszej połowie niewiele zresztą zabrakło, by tak się stało.

Pierwsza bramka padła w 3. minucie. Eduards Visnakovs skutecznie egzekwował rzut karny po tym jak przygnieciony przez rywala Jakub Rzeźniczak zagrał piłkę ręką. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Michał Kucharczyk. Pomocnik Legii przelobował bramkarza i uderzył pod poprzeczkę. Asystę w tej sytuacji zaliczył Tomasz Brzyski.

W 24. minucie szczęście uśmiechnęło się do legionistów, którzy popełnili błąd. Po spalonym Widzewa Rzeźniczak i Tomasz Jodłowiec kompletnie się nie zrozumieli i piłkę przed bramką Legii przejęli rywale. Nie potrafili jednak skorzystać z prezentu, który otrzymali i wynik pozostał bez zmian.

W 31. minucie gospodarze musieli bronić całą serię uderzeń widzewiaków, ale i tym razem wyszli ze starcia obronną ręką. Kilka minut później urazu doznał Rafael Augusto, którego zmienił na boisku Łukasz Moneta.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę groźnie było pod bramką Legii. Najpierw Xhevdet Gela dobrze zagrał do Visnakovsa, ten znalazł się sam na sam z Dusanem Kuciakiem. Legionista z trudem jedną ręką wybił piłkę, a dobitka głową Piotra Mrozińskiego była zbyt słaba, by sprawiła legioniście problemy. Chwilę później faulowany od tyłu był Henrik Ojamaa, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie kartki. Jeszcze Vrdoljak próbował zagrozić bramce Alekseia Berezina, a chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

W przerwie w żadnym z zespołów nie zaszły zmiany. W 48. minucie Tomasz Brzyski zdecydował się na uderzenie, ale bramkarz Widzewa nie miał problemów z obroną. Chwilę później legioniści znaleźli się w doskonałej sytuacji do zmiany rezultatu. Po dośrodkowaniu Monety w pole karne obrońcy Widzewa wybili piłkę wprost pod nogi mało widocznego dziś Ojamy, który huknął z 11 metrów prosto w bramkarza.

W 63. minucie Tomasz Jodłowiec dał Legii prowadzenie 2-1. Po faulu na Monecie legioniści wykonywali rzut wolny z ok. 30 metrów. Piłkę uderzał Brzyski, a dośrodkowanie kolegi na bramkę zamienił Jodłowiec, który posłał futbolówkę głową w długi róg.

W 79. minucie było 2-2. Ponownie na listę strzelców wpisał się najlepszy z drużynie Widzewa Visnakovs. Po otrzymaniu długiego podania widzewiak wyprzedził Rzeźniczaka, znalazł się sam na sam z Kuciakiem i, nie zastanawiając się długo, huknął pod poprzeczkę.
W ostatniej minucie legioniści wykonywali dwa rzuty rożne. Po pierwszym Jodłowiec próbował powtórzyć akcję sprzed kilku minut, ale tym razem bramkarz obronił.
Po chwili sędzia zakończył spotkanie. Legia zremisowała z Widzewem 2-2.

Informujemy, że na prośbę Klubu nie opublikujemy z tego meczu zdjęć i materiałów filmowych.

Legia Warszawa 2-2 (1-1) Widzew Łódź
0-1 3' Eduards Visnakovs (k)
1-1 9' Michał Kucharczyk
2-1 63' Tomasz Jodłowiec
2-2 79' Eduards Visnakovs

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz (62' 39. Bartłomiej Kalinkowski), 17. Tomasz Brzyski - 18. Michał Kucharczyk, 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec, 32. Miroslav Radović, 77. Raphael Augusto (37' 22. Łukasz Moneta) - 7. Henrik Ojamaa

Widzew Łódź: 23. Aleksiej Bieriezin - 7. Patryk Stępiński, 18. Krystian Nowak, 5. Marek Wasiluk, 24. Yani Urdinov - 14. Xhevdet Gela, 6. Piotr Mroziński, 3. Kevin Lafrance, 94. Veljko Batrović, 9. Marcin Kaczmarek - 15. Eduards Visnakovs

żółte kartki: Xhevdet Gela, Marcin Kaczamrek, Kevin Lafrance (Widzew)