Sparing: Legia Warszawa 3-2 Dolcan Ząbki

W rozegranym w piątkowe popołudnie sparingowym meczu Legia wygrała z Dolcanem Ząbki 3-2 (1-1). Pierwsza bramka dla zespołu gości padła w 11. minucie, a jej strzelcem był Damian Świerblewski. Do wyrównania doprowadził w 38. minucie Jakub Wawrzyniak. Drugi gol dla Legii padł na 10 minut przed końcem spotkania. Było to samobójcze trafienie Rafała Zembrowskiego. W 84. minucie na 3-1 strzelił Helio Pinto, a chwilę później wynik ustalił Adrian Łuszkiewicz.

W stołecznym zespole wystąpili zawodnicy, którzy nie zmieścili się do składu w spotkaniu z Widzewem Łódź. Na początku powtórzyła się sytuacja z pierwszego meczu - goście szybko zdobyli bramkę. W 11. minucie piłkarze Dolcanu prawą stroną przeprowadzili szybką kontrę. Damian Świerblewski strzelił zza pola karnego z bocznej linii i przelobował kompletnie zaskoczonego Konrada Jałochę. Później było już jednak zupełnie inaczej.

Od tego momentu aż do 37. minuty nie działo się na boisku nic godnego uwagi. Spotkanie było wyrównane, akcje rwane, zabrakło sytuacji bramkowych. Wszystko zmieniło się pod koniec pierwszej połowy. Wladimer Dwaliszwili zamieszał w polu karnym, minął jednego z obrońców i odegrał do Jakuba Wawrzyniaka, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Legioniści poszli za ciosem i chwilę później mogło być 2-1. Dobrą akcję Guilherme zakończył jednak niecelnym strzałem, a następnie Daniel Łukasik uderzył z rzutu wolnego prosto w pierwszego obrońcę.

Jeszcze przed przerwą ostro faulowany był Guilherme, na szczęście po udzieleniu pomocy medycznej, mógł kontynuować grę.

W przerwie nastąpiła zmiana w bramce Legii - Konrada Jałochę zastąpił Wojciech Skaba. Trener Dolcanu dokonał natomiast czterech rotacji w składzie.
Obraz gry nie uległ jednak zmianie. W 53. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Po podaniu przez jednego z kolegów Aleksander Jagiełło musiał gonić piłkę. Nie dość, że nie dogonił, to jeszcze zaplątał się w siatkę kończącą boisko.

Kolejne minuty to okres mniej ciekawej gry z obu stron. Legioniści mieli kilka sytuacji, ale żadna nie przyniosła większego zagrożenia przed bramką Dolcanu. Ciekawie zrobiło się dopiero w 71. minucie, kiedy to grający tyłem do bramki Jakub Arak odwrócił się i oddał strzał. Uderzenie okazało się jednak niecelne. 8 minut później było 2-1 dla Legii. Jagiełło wypuścił Łukasza Brozia prawą stroną, ten odegrał do Araka, który uderzył mocno z pierwszej piłki. Futbolówka wpadła do siatki, ale jako ostatni dotknął jej jeszcze Rafał Zembrowski.

W 84. minucie było 3-1. Stojący na 25-tym metrze Helio Pinto dostrzegł, ze Leszczyński wyszedł z bramki i posłał piłkę do siatki. W odpowiedzi do bramki trafił Adrian Łuszkiewicz.

Informujemy, że na prośbę Klubu nie opublikujemy z tego meczu zdjęć i materiałów filmowych.

Legia Warszawa 3-2 (1-1) Dolcan Ząbki
0-1 11' Damian Świerblewski
1-1 38' Jakub Wawrzyniak
2-1 79' Rafał Zembrowski (sam.)
3-1 84' Helio Pinto
3-2 89' Adrian Łuszkiewicz

Legia Warszawa: 91. Konrad Jałocha (46' 84. Wojciech Skaba) - 28. Łukasz Broź, 6. Alan, 39. Bartłomiej Kalinkowski (61' 27. Kamil Kurowski), 14. Jakub Wawrzyniak - 37. Guilherme, 35. Daniel Łukasik (70' 4. Grzegorz Tomasiewicz), 23. Hélio Pinto, 20. Aleksander Jagiełło - 13. Wladimer Dwaliszwili (61' 9. Jakub Arak), 11. Michał Efir

Dolcan Ząbki: 1. Rafał Leszczyński - 8. Mateusz Długołęcki (72' 3. Rafał Zembrowski), 6. Piotr Klepczarek, 5. Łukasz Matuszczyk (46' 14. Damian Jakubik) - 11. Łukasz Sierpina (46' 7. Kamil Mazek), 23. Szymon Matuszek (72' 17. Adrian Łuszkiewicz), 17. Adrian Łuszkiewicz (46' 21. Bartosz Wiśniewski), 20. Bartosz Osoliński (72' 2. Piotr Bazler), 13. Grzegorz Piesio, 24. Damian Świerblewski (46' 9. Paweł Tarnowski) - 10. Dariusz Zjawiński.
Od 82. minuty grał także: 4. Rafał Wiśniowski.