Guilherme w akcji podczas meczu z Dynamem - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 1-0 Dynamo Kijów

W ostatnim meczu sparingowym podczas przygotowań do rundy wiosennej Legia wygrała z Dynamem Kijów 1-0 (1-0). Jedyna bramka padła w 14. minucie po wykorzystanym przez Helio Pinto rzucie karnym. Legioniści zagrali nieźle, kontrolowali przebieg spotkania, ale nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Dynama.

Przez pierwsze kilkanaście minut nie przyniosło zagrożenia pod żadną z bramek. Dopiero w 14. minucie Jakub Rzeźniczak trafił piłką w rękę przeciwnika i sędzia podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Helio Pinto.
W 20. minucie w wyniku starcia z przeciwnikiem ucierpiał Raphael Augusto, jednak po interwencji lekarzy i schłodzeniu ramienia lodem wrócił na boisko.
Pod koniec pierwszej połowy Ołeksandr Szowkowskyj sfaulował Michała Efira, doszło do przepychanek na murawie, a bramkarz Dynama został ukarany żółtą kartką. Wynik nie uległ zmianie i legioniści schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Trener Henning Berg dokonał w przerwie jednej zmiany. Wojciecha Skabę zastąpił Konrad Jałocha. Golkiper zmienił się także w ukraińskim zespole. Boisko opuścił Ołeksandr Szowkowskyj, a zmienił go Ołeksandr Rybka.

Początkowe minuty drugiej części spotkania to okres mało ciekawej gry. Dopiero w 58. minucie Łukasz Broź podał piłkę do Tomasza Jodłowca, który został sfaulowany kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny wykonywał Helio Pinto, a Alan Fialho oddał niecelny strzał głową.
Legioniści nadal kontrolowali przebieg spotkania, ale jego tempo wyraźnie siadło. Ukraińcy pokazali dużo niedokładności w grze, nie potrafili skonstruować w zasadzie żadnej groźnej akcji. W zespole z Warszawy słabiej prezentowali się grający w ataku Michał Efir i Patryk Mikita, natomiast wzmocniony doświadczonymi graczami blok obronny radził sobie bardzo dobrze.

W ostatniej minucie meczu w sytuacji sam na sam świetnie zachował się Konrad Jałocha. Ostatni zimowy mecz sparingowy zakończył się zwycięstwem Legii 1-0.

Sparing: Legia Warszawa 1-0 (1-0) Dynamo Kijów
14' 1-0 Helio Pinto (k)

Legia Warszawa: 84. Wojciech Skaba (46' 1. Konrad Jałocha) - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Alan, 14. Jakub Wawrzyniak - 37. Guilherme, 3. Tomasz Jodłowiec, 23. Hélio Pinto, 77. Raphael Augusto - 11. Michał Efir, 27. Patryk Mikita

Dynamo Kijów: 1. Ołeksandr Szowkowskyj (46' 23. Ołeksandr Rybka) - 2. Danilo Silva (81' 77. Andrij Curikow), 24. Domagoj Vida, 6. Aleksandar Dragović, 27. Jewhenij Makarenko - 90. Younes Belhanda, 5. Ognjen Vukojević, 4. Miguel Veloso (68' 45. Władysław Kalitwincew), 19. Denys Harmasz (46' 16. Serhij Sydorczuk), 20. Ołeh Husiew (72' 22. Artem Kraweć) - 11. Brown Ideye

żółta kartka: Ołeksandr Szowkowskyj