Henning Berg - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
REKLAMA

Berg: Wynik nie jest ważny

Edyta, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Mimo że straciliśmy dwa gole, to w defensywie jako drużyna wykonaliśmy krok do przodu. Rywale stworzyli dwie sytuacje i strzelili dwa gole. Ogólnie nasza gra obronna wyglądała dobrze. Rywale prezentowali się dużo lepiej niż na to wskazuje pozycja w tabeli. Zmienili trenera i pokazali, że mogą grać tak, jak dwa lata temu, gdy awansowali do Ligi Mistrzów - powiedział po sparingu Henning Berg.

- Zagraliśmy dobry mecz, z dobrym rywalem. Spotkanie pokazało, że musimy podnieść nasz poziom gry, by z powodzeniem grać w europucharach i prawdopodobnie również w Ekstraklasie. Jestem zadowolony z tego meczu, była to dobra lekcja i nauka dla naszych zawodników - dodał Berg.

Początek w wykonaniu legionistów był bardzo chaotyczny. Dlaczego?
- Nie zaczęliśmy meczu tak jak powinniśmy. Rywale nie stworzyli wielu sytuacji, ale strzelili dwa gole. Grali w lepszym tempie i dominowali przez pierwsze 20 minut. Tak samo jak my dominowaliśmy w pierwszej części drugiej połowy. Rezultat dzisiejszego meczu nie jest ważny. Ważny będzie rezultat piątkowego meczu.

Brzy bramce na 0-2 zabrakło komunikacji między Tomaszem Brzyskim i Ojamą.
- Takie sytuacje zdarzają się w meczu, ale ogólnie obaj zaprezentowali się dobrze. Będziemy analizować tę sytuację. Łukasik zagrał dobre spotkanie. Wcześniej nie grał dużo, a teraz wykonał krok w dobrym kierunku. Dobrze, że wrócił Dossa Junior. On musi grać, bo nie zagrał w kilku pierwszych sparingach. Ogólnie linia obrony była OK. Musimy poprawić grę ofensywną i tworzyć sobie więcej sytuacji, bo dziś nie stworzyliśmy ich zbyt wiele - ocenił trener Legii.

- Czy będziemy w stanie ściągnąć napastnika? Nie wiem - dodał.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.