Henning Berg chwali Tomasza Jodłowica - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
REKLAMA

Berg o sparingu z Dynamem

Edyta, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- To był dobry taktycznie mecz, który zagraliśmy przeciwko dobrej drużynie. Rywale nie stworzyli wielu sytuacji. Ciężko się gra gdy arbitrzy nie widzą tego, co dzieje się na boisku tak jak my. Potrzebowaliśmy dyscypliny, skupienia, koncentracji i myślę, że sporą część meczu zagraliśmy dobrze - ocenił sparing z Dynamem Henning Berg.

- Pewnie Dynamo potrafi grać lepiej, ale my nie pozwoliliśmy im tak zagrać dzięki dyscyplinie taktycznej. Nasza formacja obronna była bardzo dobra. Ponadto przeprowadziliśmy kilka groźnych kontrataków. Strzeliliśmy gola z rzutu karnego, ale było też kilka dobrych dośrodkowań, po których mogliśmy zdobyć bramkę. Szczególnie w pierwszej połowie dobrze rozgrywaliśmy piłkę.

- Na boisku była bardzo twarda, fizyczna gra. Byłem zaskoczony, że sędzia nie pokazał jeszcze kilku żółtych kartek. Chyba zapomniał zabrać ich za sobą... ale tak to bywa w sparingach. Było to kolejne dobre przetarcie przed sezonem.

- Wczoraj też zagraliśmy dobrze w defensywie, ale w ofensywie lepiej radziliśmy sobie dziś. To była największa różnica w tych dwóch sparingach. Dziś byliśmy w stanie przytrzymać piłkę i znaleźć lepsze pozycje do rozegrania. Nie popełniliśmy też błędów, jak to miało miejsce w piątek.

- Dobrze było zobaczyć Efira, który dopiero wraca po kontuzji. Jego postawa była dobra. W pierwszej połowie solidnie grali Pinto i Jodłowiec, który pokazał, że jest bardzo silnym punktem zespołu. Przez długie fragmenty meczu graliśmy zespołowo i trudno wyróżnić poszczególnych zawodników.

- Jestem zadowolony z rywalizacji w drużynie. Mamy kilku zawodników, którzy nie mogą zagrać w pierwszym meczu, ale są gracze, którzy mogą ich zastąpić. Nie mam jeszcze w głowie pełnego składu na pierwszy ligowy mecz. Jest duża konkurencja w zespole i będą grali ci, którzy są w najlepszej formie w danym momencie. Będziemy musieli o tym pomyśleć, bo będzie to inny mecz niż dzisiejszy, ale na tę chwilę jestem zadowolony, że w zespole nie ma wielu kontuzji. Wszyscy zawodnicy są gotowi do gry.

- Nie możemy doczekać się startu ligi i rozgrywania ważnych meczów dla kibiców.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.