Kibice Legii na meczu koszykarzy z Basketem Suchy Las - fot. Gacek

Relacja z trybun z kosza (+ VIDEO)

Bodziach, vid. Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Sobotni mecz naszych koszykarzy rozegrany został na Bemowie, zamiast pierwotnie planowanego "pożegnania z Torwarem". Ci, którzy wybrali się do hali przy Obrońców Tobruku z pewnością nie żałowali. Atmosfera była niesamowita, a nasza skromna hala, trzeba przyznać, ma klimat i odpowiednią akustykę. Oczywiście wydarzeniem było wprowadzenie do naszego repertuaru nowej pieśni.

Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Bodziacha i Gacka

Przed rozpoczęciem meczu fani skandowali nazwisko Roberta Chabelskiego, który jest z Legią od 1970 roku, a w sobotę obchodził 57. urodziny. W pierwszej połowie dopingiem kierował "Szczęściarz". Od samego początku poziom decybeli był wysoki, a doping odpowiednio poprowadził naszych zawodników, którzy szybko osiągnęli wysoką przewagę. Najlepiej wychodziło nam głośne "Ole, ole", które wykonywane było przez dobrych kilka minut.

Po przerwie dopingiem kierował "Staruch" i wtedy nastąpiła nauka nowej pieśni, którą fani złapali bardzo szybko. "Za kibicowski trud, za święte barwy Twe, za ten Syreni Gród, Legio wygraj dzisiaj ten mecz!" - to słowa pieśni, którą już wkrótce będzie można usłyszeć przy Łazienkowskiej. Pod koniec meczu "Staruchowi" w dopingu pomagał "Bobicz" i już do samego końca spotkania doping wgniatał w parkiet. Koszykarze odwdzięczyli się 16. z rzędu wygraną i coraz pewniej zmierzają do I ligi. Po meczu nie mogło zabraknąć wspólnych pieśni kibiców z koszykarzami, po czym fanatycy raz jeszcze zaśpiewali "Za kibicowski trud...".

Przy okazji spotkania rozdawane były ulotki zachęcające legionistów do oddawania krwi 1 marca w pobliżu stadionu przy Łazienkowskiej. Akcję "Krewkich Legionistów" wspiera także koszykarska Legia, która przygotowała dla kibiców, którzy oddadzą tego dnia krew pewną pulę bezpłatnych biletów na pierwszy mecz play-off naszej drużyny. A po zbiórce krwi (1 marca od g. 10-16) zapraszamy na Bemowo na mecz Legii z AZS-em Toruń (g. 17:30). Wcześniej, bo za dwa tygodnie, koszykarze zagrają na Bemowie z Wybrzeżem Gdańsk. Początek meczu 22 lutego o 18:00.