Henning Berg - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Berg: Ważna wygrana

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Henning Berg (trener Legii): Jestem bardzo zadowolony z wygranej. Zawsze jest dobrze wygrać mecz po długiej przerwie i z nowym sztabem szkoleniowym. Korona skupiła się na obronie i nastawiła się na kontry. Było trochę problemów, gdy musieliśmy grać w osłabieniu. Tym bardziej, że w lutym nie jest łatwo grać techniczną piłkę. Uważam, że sędzia niesłusznie usunął z boiska Wladimera Dwaliszwiliego.

Nasz napastnik prezentował się dobrze w pierwszej połowie. Nieźle wypadł też Guilherme. Zdaję sobie sprawę, że gdybyśmy strzelili gola wcześniej, Korona musiałaby dążyć do remisu i się odsłonić. Mecz byłby wówczas bardziej otwarty.

Jeżeli chodzi o rzut karny, to na pochwały zasługuje strzelec gola Ivica Vrdoljak. Pokazał, że nie obawia się brać na siebie odpowiedzialności w trudnych sytuacjach.

Oczywiście, że mogliśmy zagrać lepiej. Jestem jednak zadowolony z tego, co moi piłkarze pokazali na boisku. W drużynie musi być rywalizacja. Chcemy grać jednak jeszcze lepiej, szybciej i bardziej kreatywnie. Najpierw musimy jednak złapać rytm meczowy. Ważne, że choć graliśmy w osłabieniu, zachowaliśmy spokój. Osłabienie Korony pozwoliło nam ponownie poukładać mecz.

Jeśli wszelkie formalności z Orlando Sa zostaną szybko załatwione, to powinien on zagrać w kolejnym meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Zastąpiłby wówczas pauzującego za kartki Dwaliszwiliego. Jeśli się to nie uda, to mam do dyspozycji także Michała Efira. Wiem, że wraca on do gry po kontuzji, ale to naprawdę duży talent.

Co sądzę o początku meczu i oprawie kibiców? Nie za bardzo wiem, co się stało i czemu mecz został przerwany. Wszystko dlatego, że nie miałem dotychczas zbyt wielu takich doświadczeń. Nie chciałbym, żeby nasze mecze były przerywane. Jest jednak czymś bardzo dobrym, jeśli kibice wspierają nas dopingiem i śpiewami.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.