Dwa punkty od rekordowej wygranej w historii klubu

Koszykarze Legii wygrywając z Korsarzem Gdańsk 125-41 byli o krok od ustanowienia klubowego rekordu pod względem rozmiarów wygranej. Gdyby legioniści trafili choćby jeden więcej rzut z gry, albo stracili mniej punktów, mogli pobić osiągnięty w lutym 1952 roku rekord - zwycięstwo różnicą 85 punktów w spotkaniu ekstraklasy pomiędzy Legią a Spójnią Gdańsk (108-23).

Legia nie była tak bliska pobicia tego mającego 62 lata rekordu nawet grając w III-lidze. W sobotę szansa na pobicie rekordu była naprawdę realna, ale podczas meczu nikt o tym nie myślał. Teraz można gdybać - co by było, gdyby legioniści nie stracili aż 18 punktów w III kwarcie (czyli tylu ile w całej pierwszej połowie), albo gdyby chociaż sędziowie dwukrotnie uznali punkty zdobyte przez naszych graczy z akcji (Cechniak, Koźluk), gdy odgwizdywali błędy 3 sekund, bądź nasi gracze skuteczniej wykonywali rzuty wolne (8/14).

Do wyrównania rekordu zabrakło jednego oczka, do ustanowienia nowego - tylko dwóch punktów. Inna sprawa, że 84-punktowe prowadzenie było najwyższym, jakie w sobotnim meczu osiągnęli legioniści (po rzucie za 3 punkty Bartka Ornocha).

Najwyższe wygrane koszykarzy Legii w historii:
85 punktów: Legia 108-23 Spójnia Gdańsk (10.02.1952), ekstraklasa
84 punkty: Legia 125-41 Wybrzeże Korsarz Gdańsk (22.02.2014), II liga
79 punktów: Legia Warszawa 141-62 Gwardia Szczytno (19.10.1996), III liga (trzecia klasa rozgrywkowa)
77 punktów: Legia 128-51 Mazowsze Grójec (17.12.2011), III liga
77 punktów: Legia 132-55 Pułaski Warka (18.02.2012), III liga
76 punktów: Legia 129-53 AZS Lubin (1977/78), I liga
70 punktów: Legia 126-56 Budowlani Radom (1977/78), I liga
67 punktów: Legia 115-47 SMS Kozienice (21.02.2004), I liga
67 punktów: Legia 115-47 Piast Cieszyn (1999/2000), I liga
67 punktów: Pułaski Warka 56-123 Legia (19.11.2011), III liga
66 punktów: Legia 113-47 MG UKS Kozienice (12.11.2011), III liga