Fani Legii na meczu kosza z Korsarzem - fot. Bodziach

Relacja z trybun z kosza (+ VIDEO)

Bodziach, vid. Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę piłkarze Legii grali w Zabrzu, ale z powodu braku sektora gości na budowanym od lat stadionie Górnika nie mogli pojawić się kibice stołecznej drużyny. W tym samym czasie odbywał się mecz koszykarzy i nie zabrakło osób, które zamiast oglądania przed telewizorem meczu piłkarzy, postanowiły wybrać się na Bemowo.

Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Bodziacha

Frekwencja była co prawda niższa niż na poprzednich spotkaniach, ale i tak w młynie zebrało się ponad 120 osób, które przez całe spotkanie zagrzewały naszych koszykarzy do walki. Ci odwdzięczyli się niesamowitym wynikiem: 125-41. Legionistom świetnie wychodził "Hit z Wiednia", czy "Hej Legia kosz". Przy okazji pieśni "Ja kocham Legię" nie zapomniano także o byłych już właścicielach klubu.

W przerwie meczu, grupa Warszawscy Fanatycy przeprowadziła pierwszy konkurs promujący akcję "Fanatycy od małego rosną w siłę na całego". Udział w konkursie pompek oraz rzutu czterokilogramową piłką lekarską mogły wziąć osoby do 20 roku życia, a do wygrania były plakaty i szaliki od Warszawskich Fanatyków. Na kolejnych meczach koszykarzy odbędą się kolejne konkursy, które mają zachęcać młodszych kibiców do sportowego trybu życia w myśl hasła: Walczyć, trenować, Warszawa musi panować!

W drugiej połowie pieśni na dwie strony koszykarskiej "Żylety" wychodziły naprawdę nieźle. Po meczu fani podziękowali zawodnikom za okazałe zwycięstwo. Kolejny raz na Bemowie zobaczymy się w najbliższa sobotę, 1 marca. Początek spotkania Legii z AZS-em Toruń o 17:30, bilety wstępu kosztują 7 złotych. Będzie to dobra rozgrzewka przed niedzielnym meczem piłkarzy z Jagiellonią.