fot. Paweł Piekarzewski
REKLAMA

Duda piłkarzem Legii

źródło: Legia Warszawa / Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ondrej Duda został piłkarzem Legii Warszawa. Słowak związał się z warszawskim klubem 4,5-letnim kontraktem. Duda pojawi się w Warszawie w sobotę, a w niedzielę z trybun obejrzy spotkanie z Jagiellonią Białystok. Kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Legii. Będzie występował z numerem 8.

Już w 10 stycznia zawodnik udzielił nam krótkiej wypowiedzi, z której jasno wynikało, że jest zdeterminowany by trafić na Łazienkowską. Okupił to nawet odsunięciem od składu drużyny z Koszyc.

Warto dodać, iż Ondrej Duda jest jednym z trzech kandydatów do tytułu Piłkarza Roku do lat 21 w swoim kraju. Plebiscyt organizuje Słowacki Związek Piłki Nożnej. Rywalami nowego piłkarza Legii są Norbert Gyömbér z Catanii Calcio, a także Branislav Niňaj ze Slovana Bratysława. Wyniki zostaną ogłoszone w najbliższy poniedziałek, tj. 3 marca.

Ondrej Duda
ur. 15.12.1994 Snina (Słowacja)
wzrost: 183 cm
pozycja: pomocnik, ofensywny pomocnik
poprzedni klub: MFK Košice - 19 meczów, 5 bramek

Reprezentował także Słowację w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21. Zagrał w 3 meczach i strzelił 2 bramki.

fot. Paweł Piekarzewski
Ondrej Duda - fot. Paweł Piekarzewski
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.