fot. Mishka/Legionisci.com
REKLAMA

Statystyki meczu z Zagłębiem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia pojechała do Lubina, żeby rundę zasadniczą zakończyć na spokojnie i zdobyć komplet punktów. Sztuka ta się udała i faktycznie w meczu z Zagłębiem piłkarze Henninga Berga nie musieli włożyć zbyt wiele wysiłku w zdobycie trzech oczek. Posiadanie piłki to 70% do 30% na korzyść Legii. Potwierdzają to także inne szczegółowe statystyki, które przedstawiamy poniżej.

Piłka zmierzała w kierunku bramki Zagłębia Lubin aż 13 razy. Na szczególną uwagę zasługuje postawa legionistów w pierwszej połowie spotkania. W jej trakcie "wojskowi" uderzali siedem razy. Aż sześć strzałów było celnych. Co ciekawe - dwa pierwsze celne uderzenia zakończyły się bramkami. Nieco niepokojący może być jednak fakt, że po przerwie legioniści nie oddali żadnego celnego strzału.

Zbyt wielkich powodów do zadowolenia nie mieli natomiast piłkarze Oresta Lenczyka. Zagłębie pierwszy celny strzał oddało w 78. minucie. Pewnym pocieszeniem dla gospodarzy może być fakt, że strzał ten zakończył się honorowym trafieniem. W całym meczu lubinianie siedem razy strzelali w stronę bramki Dusana Kuciaka.


W sobotni wieczór najbardziej aktywni pod bramką Zagłębia byli Orlando Sa i Michał Żyro. Obydwaj oddali po trzy strzały. Z gola cieszył się jednak tylko Portugalczyk. Powody do zadowolenia mieli także Helio Pinto i Ivica Vrdoljak. Obydwaj uderzali tylko po razie i obydwaj zamienili swoje strzały na gole.


Choć lubinianie już od 20. minuty musieli grać w osłabieniu, to sobotnie spotkanie nie należało do ostrych widowisk. Sędzia przerywał grę po 24 faulach piłkarzy obydwu zespołów.


Ostro w pierwszej połowie grał Ondrej Duda. Słowak popełnił wówczas cztery faule. Mocno w mecz wszedł także rezerwowy Daniel Łukasik. Po wejściu na murawę zapisał na swoim koncie dwa przewinienia.


W nieprzepisowy sposób najczęściej powstrzymywani byli legioniści, którzy byli najbardziej aktywni pod bramką rywali. Mowa o Orlando Sa i Michale Żyrze, którzy faulowani byli po trzy razy.


51 odbiorów i 56 strat zanotowali w Lubinie piłkarze Legii. Palmę pierwszeństwa w klasyfikacji odbiorów dzierży Tomasz Brzyski, który przerwał dziesięć akcji rywali. O dwa odbiory mniej zanotował Ivica Vrdoljak.


W klasyfikacji strat tym razem bezkonkurencyjny był Michał Żyro, z dziesięcioma zepsutymi akcjami. O jedną stratę mniej zapisał na swoim koncie Ondrej Duda.


meczowe statystykiZagłębie LubinLegia Warszawa
gole1 (0+1)3 (3+0)
posiadanie piłki30%70%
strzały7 (2+5)13 (7+6)
strzały celne2 (0+2)6 (6+0)
rzuty wolne1 (0+1)4 (1+3)
rzuty rożne2 (0+2)5 (3+2)
faule14 (10+4)10 (7+3)
interwencje bramkarzy8 (5+3)5 (2+3)
spalone1 (1+0)1 (1+0)
słupki01 (0+1)
poprzeczki01 (1+0)
żółte kartki00
czerwone kartki1 (1+0)0


suma (1. połowa + 2. połowa)


fot. Tomek Janus / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.