Wycieczka ze szkoły na Grochowie na stadion Legii - fot. Marzena
REKLAMA

Zwycięzcy konkursu plastycznego zwiedzili stadion Legii

Marzena, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W minionym tygodniu na stadionie przy Łazienkowskiej pojawiła się wycieczka złożona z uczniów dwóch grochowskich szkół podstawowych, które wygrały konkurs plastyczny o tematyce legijnej. Była to kolejna akcja Grochowa Fanatycznego skierowana do uczniów podstawówek. Poniżej relacja z wycieczki:

Po serii spotkań z zawodnikami różnych sekcji Legii Warszawa oraz wykładach historycznych poświęconych historii dzielnicy i Warszawy, jako Grochów Fanatyczny wpadliśmy na pomysł zorganizowania kolejnej akcji skierowanej do grochowskich Szkół Podstawowych. Tym razem postawiliśmy na zorganizowanie konkursu plastycznego, którego tematem przewodnim był Stadion Legii.

Praca mogła być wykonana dowolną techniką oraz nie mogła być wcześniej nigdzie zaprezentowana. Na jej stworzenie uczniowie mieli czas od 10 lutego do 10 marca. Następnie zdjęcia wszystkich dzieł zostały wrzucone na FB, gdzie sympatycy i miłośnicy Grochowa Fanatycznego, jak i Legii Warszawa mieli dokonać wyboru dwóch najlepszych prac. Dla zwycięzców czekała niesamowita nagroda. Dzięki uprzejmości Legii Warszawa i SKLW, dwie klasy, których prace okazały się najlepsze dostały możliwość zwiedzenia stadionu Legii wraz z przejazdem autokarem, którym nasi piłkarze podróżują na wyjazdowe spotkania. Konkurs spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem i obfitował w ogromną ilość złożonych przez uczniów prac. Ocenie podlegała nie tylko estetyka, ale też pomysł, samodzielność, ujęcie tematu, technika oraz wiek uczniów. Po zakończeniu internetowego głosowania w trakcie burzliwej narady zdecydowano, że konkurs wygrały dwie klasy - jedna ze Szkoły Podstawowej nr 215 i druga ze Szkoły Podstawowej nr 246. Wybrano również termin, który nie kolidował z zajęciami dla uczniów. Ze względu na napięty harmonogram zajęć zawodników Legii Warszawa, ustalono dość precyzyjny plan wycieczki, który obejmował zabranie uczniów z dwóch szkół autokarem klubowym, zwiedzanie stadionu, oglądanie treningu piłkarzy, przekazanie upominków związanych z warszawską drużyną i odwiezienie dzieci do szkół.

Już w autokarze można było wyczuć wielkie podekscytowanie u dzieci. Dużo uczniów miało na sobie barwy ukochanej drużyny i rozmawiało o wydaje się dość pewnym zdobyciu mistrza. Podróż na stadion minęła tak szybko, że okazało się, iż byliśmy ciut za wcześnie. Postanowiliśmy więc przeprowadzić szybki konkurs wiedzy na temat znajomości i historii Legii Warszawa. Tu również okazało się, że dzieci stanęły na wysokości zadania i bezbłędnie podawały lata, w których zdobyto mistrzostwo kraju, założono klub, jak również lata gry najlepszych piłkarzy. Konkurs zapewne trwałby jeszcze dłużej, ale do autokaru wszedł Wojtek Hadaj, rozpoczynając tym samym oficjalną część wycieczki. Wojtek zrobił na początku krótki wywiad, kto był chociaż raz na stadionie, kto chodzi regularnie na Legię oraz czy aby na pewno wszyscy uczniowie mają w sercu właściwy klub. Po przekazaniu przez Wojtka podstawowych informacji organizacyjnych, wyszliśmy z autokaru i rozpoczęliśmy zwiedzanie od miejsca, w którym zwykły śmiertelnik ma bardzo rzadką okazję przebywać. Loże honorowe i trybuny VIP robiły niesamowite wrażenie nie tylko na uczniach, ale i na pozostałych osobach, które również miały możliwość zwiedzania stadionu. Wojtek zachęcał do pilnej nauki, która zaprocentuje zapewne stołkiem Prezesa i pozwoli na wspieranie niepokonanego Klubu. Po zwiedzeniu części trybuny GOLD i SILVER, udaliśmy się na zewnętrzną część trybuny i wysłuchaliśmy krótkiego wykładu Wojtka dotyczącego historii, jak również ciekawych faktów związanych z drużyną i stadionem Legii Warszawa. Następnie zeszliśmy na dół w celu obejrzenia Galerii Sław piłkarzy, trenerów i działaczy Legii, po czym udaliśmy się do pomieszczeń socjalnych, gdzie uczniowie mieli okazję między innymi zwiedzić bardzo nowoczesną szatnię piłkarzy.

Kolejnym punktem była obowiązkowa wizyta na najlepszej i najbardziej zagorzałej trybunie kibicowskiej, będącej drugim domem każdego warszawskiego fanatyka – Żylecie! To właśnie tutaj chyba najbardziej uwidocznił się potencjał dzieci w kibicowaniu. Najpierw miały okazję dopingować piłkarzy podczas rozpoczynającego się właśnie treningu, a następnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z niedostępnego podczas meczu "gniazda". Po tak olbrzymich wrażeniach postanowiliśmy zrobić krótką przerwę na oglądanie treningu, podczas którego uczniowie naładowali baterię do dalszego zwiedzania. Prosto z Żylety przeszliśmy na płytę stadionu, na której nadal trwał trening pierwszej drużyny. Uczniowie robili mnóstwo zdjęć, a dodatkową atrakcją było podanie do zawodników jakiejś zbłądzonej piłki, bądź zdjęcie z którymś z piłkarzy, który akurat nie brał udziału w treningu. Wśród płci pięknej przeważały wzdychania w stronę Kuby Koseckiego i Kuby Rzeźniczaka, chłopcy woleli zdecydowanie pstrykać fotki wszystkim napadziorom, oddzielnie trenującym bramkarzom i trenerowi Bergowi. Na koniec wycieczki część grupy poszła z opiekunami do sklepu klubowego zaopatrzyć się w gadżety kibicowskie, a oprócz tego wszystkie Dzieciaki dostały drobne upominki związane z ukochanym klubem.

Z trudem udało nam się zachęcić dzieci do wyjścia ze stadionu i zajęcia miejsc w autokarze. W drodze powrotnej również zorganizowaliśmy szybki konkurs, tym razem o tematyce mieszanej (dzieci same decydowały z jakiej dziedziny ma paść pytanie), a nagrodą była możliwość otrzymania zdjęć z autografami piłkarzy. Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować: Legii Warszawa za pomoc w zorganizowaniu kompletnej nagrody, wychowawcom za pomoc w utrzymaniu porządku i chęć współpracy z kibicami oraz Mateuszowi za nieocenioną pomoc.

Zachęcamy również inne szkoły i uczniów do brania udziału w kolejnych odsłonach naszych rozmaitych akcji kibicowskich.


















fot. Marzena
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.