Młodzież: Legia 98 2-3 Sarmata

Raffi, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W przełożonym na dziś z weekendu meczu MJMł, gr. I (U-16), liderująca Legia zmierzyła się z zajmującym 2. miejsce Sarmatą. Do przerwy legioniści prowadzili po golach Aftyki, wkładając w mecz umiarkowanie dużo wysiłku. Mimo że w starciach o piłkę legioniści zwykle nie odstawiali nogi, wydawali się nieco rozkojarzeni. Goście włożyli w mecz, i to do 80. minuty, znacznie więcej serca, a ich starania zostały nagrodzone dwiema bramkami dającymi im wygraną 3-2.

W tabeli mimo porażki nadal prowadzi Legia, z 10 punktami przewagi nad Sarmatą. W walce o 4 czołowe miejsca dające awans do 8-drużynowej Ekstraklasy juniorów młodszych liczą się również: Unia Warszawa, Białe Orły, Legionovia, Delta i Wisła Płock. Różnice punktowe między tymi zespołami są minimalne.

W drugiej grupie najbliższe awansu są Młodzik Radom i KS Piaseczno, a o dwa pozostałe miejsca walczą: Polonia Warszawa, Znicz Pruszków, Pogoń Siedlce i Broń Radom.

Legia 98 2-3 (2-1) Sarmata Warszawa 98
1-0 28 min. Grzegorz Aftyka (głową, as. Przemysław Majewski)
1-1 35 min. Dawid Rybak (as. Kacper Kardaś)
2-1 38 min. Grzegorz Aftyka (as. Mateusz Leleno)
2-2 45 min. Łukasz Kulesza (karny po zagraniu ręką)
2-3 76 min. Aleksander Osowski (dob. strzał Jana Kozakiewicza)