Promocja płyty
REKLAMA

Legijna muzyka: "Niepokonane miasto, niepokonany klub"

Małgorzata Chłopaś, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

"Niepokonane miasto, niepokonany klub" - pod takim właśnie tytułem wydana została płyta z piosenkami o Warszawie i Legii. Promocja krążka odbyła się we wtorkowe popołudnie w Sportbarze, gdzie pojawili się goście związani z naszym klubem i miastem: byli piłkarze Lesław Ćmikiewicz i Ryszard Milewski, bokser Paweł Skrzecz i zadeklarowana legionistka, mistrzyni świata i brązowa medalistka olimpijska w windsurfingu, Zosia Noceti-Klepacka. Płytę można kupić w oficjalnym sklepie Legii, a część dochodu z jej sprzedaży zostanie przeznaczona na Muzeum Legii Warszawa.

fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Producentem płyty jest Ryszard Makowski - muzyk, satyryk, dziennikarz i publicysta. Wydawnictwo wzbogacone zostało także o głos spikera Legii, Wojciecha Hadaja. Obaj panowie pojawili się oczywiście na premierze. Pierwszy, przy akompaniamencie orkiestry, zaśpiewał dwa utwory, drugi poprowadził konkursy wiedzy o Legii, w których brylował... samozwańczy król kibiców, Andrzej "Bobo" Bobowski, wystrojony oczywiście w swoje charakterystyczne szaty.

"Zaangażowałem się w realizację płyty 'Niepokonane miasto, niepokonany klub', ponieważ uważam zawarte na niej wątki historyczno–kibicowskie za niezwykle wartościowe. Już od dziecka wraz z kolegami z podwórka kibicowałem Legii Warszawa. Jako mieszkaniec stolicy uważam, że wiara w swoją drużynę, poczucie jedności i chęć pomocy jej poprzez doping wzmacnia lokalny patriotyzm. Utwory patriotyczne i kibicowskie przypominają mi o tym, że w naszym mieście żyli i nadal żyją bohaterscy ludzie" - mówi o płycie Wojtek Hadaj.

fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Co znajdziemy na samym krążku? 16 utworów, z których połowa to piosenki patriotyczne i warszawskie takie jak "Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci", czy "Chłopcy silni jak stal". W drugiej części krążka znalazły się piosenki doskonale znane wszystkim kibicom z trybun stadionu przy Łazienkowskiej - "Niepokonane miasto, niepokonany klub", "Mistrzem Polski jest Legia", ale i dwa zupełnie nowe utwory. Pierwszy to "Ballada o Żylecie" napisany i wykonany przez Mirosława Milewskiego, drugi "Legia Warszawa" - autorski projekt wspomnianego już Makowskiego.

fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Autorzy zadedykowali płytę pułkownikowi Zdzisławowi Bogaczewiczowi, pseudonim "Szmaja", żołnierzowi AK walczącemu w Powstaniu Warszawskim.

Kupić można ją już teraz w oficjalnym sklepie Legii przy Łazienkowskiej. Cena to 24,99 zł. Co ciekawe część dochodu z jej sprzedaży zasili Muzeum Legii Warszawa.

fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.