Fluminense, wspólnie z Ronanem, podczas pierwszej edycji Deyna Cup - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Ronan już podpisał kontrakt z Legią?

Wiśnia, źródło: Futbol Mercado / Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Brazylijski serwis "Futbol Mercado" informuje, że ich rodak Ronan został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Według nieoficjalnych wiadomości, lewy obrońca został wypożyczony do stołecznego zespołu na pół roku. Zainteresowanie Legii Ronanem to pokłosie umowy partnerskiej, którą "Wojskowi" podpisali z Fluminense w marcu ubiegłego roku.

Ronan ma 19 lat i przez wielu uważany jest za wielki talent. Młody obrońca gościł już w Warszawie przy okazji zeszłorocznego turnieju Deyna Cup. Podczas tej imprezy pokazał się z bardzo dobrej strony i już wtedy wzbudził zainteresowanie włodarzy Legii Warszawa. Wówczas, głównie ze względów finansowych, obydwie strony nie doszły do porozumienia w sprawie transferu.

Od pewnego czasu kwestia przyjścia Ronana do stołecznego zespołu ponownie jest rozpatrywana. Bogusław Leśnodorski stwierdził niedawno, że transfer Brazylijczyka do Legii jest już nawet na bardzo zaawansowanym etapie. Wydaje się, iż na przyjściu 19-latka do stolicy w dużej mierze skorzystają obydwie strony. Legioniści zyskają bardzo dobrą alternatywę dla eksploatowanego w tym sezonie Tomasza Brzyskiego, a Brazylijczyk będzie miał okazję do częstszej gry w pierwszej jedenastce. We Fluminense ustępuje aktualnie miejsca doświadczonemu Carlinhosowi.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.