Henning Berg na konferencji prasowej - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Berg: Radović będzie mógł zagrać z Ruchem

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Myślę, że Miroslav Radović będzie do mojej dyspozycji w dniu meczu z Ruchem. Jeśli chodzi o Orlando Sa, to trenuje on przez cały tydzień i z każdym dniem jest coraz bliżej podstawowej jedenastki. "Kosa" to "Kosa" - on zawsze jest gotowy na sto procent. Guilherme wciąż jest niedysponowany. Mamy wiele możliwości ustawienia wyjściowego składu - twierdzi Henning Berg.

W czwartek kontrakt z Legią podpisał Łukasz Budziłek. Grający ostatnio w GKS-ie Katowice piłkarz związał się ze stołecznym klubem czteroletnim kontraktem. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Łukasz dołączył do Legii. Jest młody i utalentowany. Przed nim na pewno duża przyszłość. U nas będzie miał możliwość pracy ze znakomitym specjalistą - Krzysztofem Dowhaniem. Wojtkowi Skabie kończy się kontrakt. To główny powód, dla którego potrzebowaliśmy nowego golkipera. Ostatnio na ławce rezerwowych zasiadał Konrad Jałocha, ponieważ uznaliśmy, że Skabie przyda się rytm meczowy. Mamy znakomitych bramkarzy, lecz w najbliższej przyszłości numerem jeden pozostanie Dusan Kuciak - mówi szkoleniowiec Legii.

W niedzielę Legia będzie miała okazję wyrównać klubowy rekord pod względem wygranych meczów z rzędu. Henning Berg twierdzi, że dobra forma jego drużyny to przede wszystkim zasługa znakomitych piłkarzy. - Podstawową przyczyną naszej dobrej dyspozycji w lidze są zawodnicy z naprawdę wysokimi umiejętnościami. Nasi piłkarze stale się rozwijają. Mamy doskonały sztab szkoleniowy oraz wsparcie wszystkich osób związanych z klubem. Wszyscy wierzą w nasze zwycięstwo, ale o to wcale nie będzie łatwo. Ruch rozgrywa znakomity sezon i obecnie jest jedną z najsilniejszych drużyn w lidze. Już nie możemy doczekać się niedzielnego spotkania. Tym bardziej, że odbędzie się ono na Łazienkowskiej. To będzie fantastyczny mecz, w którym musimy wykonać swoją pracę. To nasz cel - powiedział norweski trener.

- Jesteśmy pewni siebie, ponieważ osiągamy bardzo dobre wyniki. W meczu z Ruchem, jak w każdym innym pojedynku, będzie nam trudno. Zawodnicy są świadomi swoich umiejętności, ale jednocześnie muszą zachować odpowiedni respekt do rywala. Musimy zagrać najlepiej jak umiemy. Wiemy, co zrobić, aby się skoncentrować i odpowiednio przygotować - powiedział Hennning Berg.

Powoli dobiega pierwszy sezon ekstraklasy, w którym zastosowana została reforma rozgrywek. - Reforma jest nowa i nie występuje w wielu innych ligach w Europie. Jak każdy inny system ma swoje plusy i minusy. Akceptujemy wszystkie warunki i robimy wszystko, aby osiągać sukcesy. Nie mi to oceniać, czy to jest dobre rozwiązanie. Moim zadaniem jest odpowiednie przygotowanie drużyny. Jeżeli zwyciężymy, będziemy bardzo szczęśliwi - zakończył trener mistrzów Polski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.