Janusz Gol - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Gol: Ciężko było mi się dogadać z Urbanem

Bodziach, źródło: weszlo.com - Wiadomość archiwalna

"Wiadomo, jaka była moja sytuacja w Legii, miałem ciężko z graniem, ale gdybym poszedł do innego polskiego klubu, to nie postawiłbym kroku do przodu. Cofnąłbym się sportowo - to raz, a dwa - grałem już w europejskich pucharach i zawsze chciałem spróbować sił w mocniejszej lidze" - mówi w rozmowie z Weszło.com Janusz Gol, który z Legii odszedł do Amkara Perm.

"Łatwiej było wyjechać na Wschód niż na Zachód, więc skorzystałem z tej opcji. Nie miałem żadnych wątpliwości, bo nawet gdybym nie sprawdził się w Amkarze, to opcja powrotu do Polski zawsze byłaby możliwa. Ryzyko się opłaciło. Liczyłem też na przybliżenie się do reprezentacji, ale - jak widać - na razie jest odwrotnie" - mówi pomocnik, który w meczu ze Spartakiem Moskwa zapewnił Legii awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Gol nie ukrywa, że z Legii odszedł m.in. dlatego, że nie do końca rozumiał się z Janem Urbanem. "Po prostu ciężko było nam się dogadać. Trener miał swoją wizję, a ja starałem się grać tak, jak grałem zawsze. Nie widział dla mnie miejsca, mimo mojej pracy i wolał stawiać na Daniela Łukasika czy Dominika Furmana. Stałem się postacią drugoplanową, nie godziłem się z tym i z tego wynikały te niewielkie nieporozumienia, ale nie róbmy też z tego mega problemu. Po prostu uważałem, że zasługuję na granie, a trener miał inne zdanie. Stąd moja decyzja o odejściu do silniejszej ligi" - mówi Gol.

Podczas finału Pucharu Polski Urban zdjął z boiska Gola po 33 minutach gry, co z pewnością nie podobało się Golowi. "Dostałem szybką zmianę i pojawiła się duża gorycz. Podszedłem do trenera, podziękowałem, ale nie pogodziłem się z tą decyzję i dlatego tak zareagowałem. (...) Trener powiedział mi na ucho „przepraszam” i stąd moja reakcja, bo „przepraszam” raczej mnie w tym momencie nie interesowało. To była wręcz chyba najgorsza rzecz, jaką mogłem usłyszeć. (...)" - wspomina piłkarz.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.