REKLAMA
REKLAMA

Grupy kibicowskie zapraszają na pikietę

źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

"Legioniści! Przez ostatnie dwa lata mieliśmy okazję świętować dwa tytuły Mistrza Polski, poznaliśmy smak zwycięstwa w Pucharze Polski, emocjonowaliśmy się walką naszej Legii o Ligę Mistrzów. Te dwa lata to sporo niezapomnianych meczów w Warszawie i na wyjazdach oraz niezliczona ilość bezcennych wspomnień z wydarzeń, które już nigdy się nie powtórzą" - informują grupy kibicowskie Legii.

"Niestety nie każdy z nas mógł uczestniczyć w tym wszystkim. Nie każdemu z nas było dane spędzić te dwa lata wśród przyjaciół z trybun…

28. maja tego roku minęły dokładnie dwa lata od aresztowania tuż przed EURO 2012 kilkudziesięciu kibiców Legii, jedynie na podstawie pomówień i kłamstw świadka koronnego marka hanny ps. „Hanka”. Części naszych kolegów jest już na wolności, jednak wielu Braci niezmiennie od tego czasu jest przetrzymywanych bez żadnego wyroku w aresztach. Charakter ich osadzenia nosi wszelkie znamiona aresztu wydobywczego, ponieważ aresztowani są przymuszani do przyznawania się do czynów niepopełnionych! Na nic zdają się kolejne zażalenia na stosowane sankcje, dla prokuratorów i sądów bez znaczenia pozostaje fakt, że jedynym „dowodem” obciążającym naszych kolegów są pomówienia, konfabulacje i kłamstwa.

Kiedy naszych Braci nie ma wśród nas, my musimy głośno upomnieć się o wolność i sprawiedliwość dla nich. Dość pomówień, dość aresztów wydobywczych, dość cierpienia i rozłąki! W imię hasła „Cała Legia zawsze razem”, jesteśmy im winni lojalność i kibicowską pomoc. Dlatego serdecznie zapraszamy każdego z Was na krótką pikietę, która odbędzie się tuż po zakończeniu meczu z Lechem, u zbiegu ulic Łazienkowskiej i Czerniakowskiej – zbiórka pod pomnikiem Kazimierza Deyny.

Zróbmy wszystko, żeby nasi przyjaciele jak najszybciej wrócili do swoich bliskich i mogli świętować razem z nami kolejne sukcesy warszawskiej Legii.

Do zobaczenia w pełnym składzie na pikiecie!
Z pozdrowieniami
Grupy kibicowskie Legii Warszawa"


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.