Rugbiści Legii świętują awans do I ligi - fot. Bodziach

Rugby: Legia Warszawa 34-7 Budowlani Łódź. Awans jest nasz!

Rugbiści Legii Warszawa wygrali 34-7 z Budowlanymi Łódź w barażowym meczu i tym samym wywalczyli awans do I ligi! Legioniści już po pierwszej połowie prowadzili 24-0. W drugiej części gry stołeczny zespół powiększył przewagę i przypieczętował awans na zaplecze ekstraklasy. Spotkanie rozegrano przy Łazienkowskiej.

Fotoreportaż z meczu - 71 zdjęć Bodziacha

Wygrana Legii ani przez moment nie podlegała dyskusji. Legioniści zdominowali rywali już na początku spotkania i zanosiło się na pogrom. Zamiast niego, do przerwy Legia prowadziła 24-0. Po zmianie stron szybko dało znać o sobie zmęczenie, chociaż nadal na murawie dominowali gracze z eLką na piersi. Przy stanie 34-0, w samej końcówce goście zdobyli honorowe punkty.

Bezpośrednio po meczu z Budowlanymi, sparing z jedną z łódzkich drużyn, rozegrały rugbistki Legii. Później nastąpiło oficjalne wręczenie pucharu za awans na zaplecze ekstraklasy. W pierwszym sezonie gry, rugbiści Legii nie tylko wygrali II ligę, ale i decydujący o awansie mecz z najsłabszą drużyną I ligi. W kolejnym sezonie nasz zespół czekają o wiele trudniejsze pojedynki, w tym derbowe mecze z Frogsami i być może - Skrą, która jutro zagra pierwszy baraż o ekstraklasę z Juvenią Kraków.