CLJ: Legia Warszawa 2-2 Lech Poznań

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa zremisowała z Lechem Poznań 2-2. Pierwszą bramkę dla gospodarzy w 25. minucie po podaniu Konrada Budka zdobył Kamil Anczewski. Tuż po zmianie stron mocnym mierzonym strzałem popisał się Grzegorz Tomasiewicz i zrobiło się 2-0 dla Legii. Potem do głosu doszli lechici. W 61. minucie Piotr Kurbiel zdobył kontaktową bramkę, a pięć minut przed końcem do wyrównania doprowadził Robert Janicki.

Chwilę potem sam na sam z Adrianem Szadym wyszedł Kuba Arak, ale jego uderzenie o centymetry minęło słupek bramki Lecha. W ostatniej akcji meczu (94. minuta) legioniści trafili na 3-2, ale arbiter słusznie odgwizdał pozycję spaloną.

Mecz, który został rozegrany na głównej płycie stadionu Legii obejrzało ponad pół tysiąca kibiców. Rewanż w niedzielę o godzinie 17 na stadionie Lecha w Poznaniu. W półfinale zwycięzca dwumeczu Legia - Lech, zmierzy się z Zagłębiem Lubin lub Wisłą Kraków. W pierwszym meczu w Lubinie wygrali wiślacy 2-0.

Centralna Liga Juniorów: Legia Warszawa 2-2 (1-0) Lech Poznań
1-0 - 25' Kamil Anczewski (as. Konrad Budek)
2-0 - 48' Grzegorz Tomasiewicz (as. Kamil Anczewski)
2-1 - 61' Piotr Kurbiel (as. Jakub Serafin)
2-2 - 85' Robert Janicki (as. Kamil Bzdziel)

Legia: Leleń - Budek (77' Arak), Kochański, Makowski, Zawal - Michalak [97](67' Rosiński), Górka [97], Suchanek (46' Najemski), Tomasiewicz, Kozak [97](58' Parobczyk) - Anczewski oraz (ng): Smyłek, Mlonek, Karbowy [97]

Lech: Szady [97] - Tomaszewski, Wolak, Banaszak [97], Rogala - Sanocki, Gawron (76' Janicki [97]), Rymar (46' Gieraszek), Serafin, Nowicki (46' Bzdziel) - Kurbiel (69' Gładosz [97])

żółte kartki: Anczewski (Legia) - Gawron (Lech)

widzów: 550

Legia 01 3-0 (2-0) Dragon Bielany 01
1-0 15 min. Damian Sędzikowski (as. Patryk Peda)
2-0 27 min. Damian Sędzikowski (as. Alex Phan)
3-0 42 min. Stanisław Muniak (as. Łukasz Łakomy)

Strzały (celne) - II połowa: Legia 16 (9) - Dragon 2 (1)

Legia: Okrasa (31' Kielak) - Peda [02], Cichocki - Gierach, Łakomy, Phan, Sędzikowski, Konik - Duczek oraz: Goliński, Radkowski, Bieniek, Anusik

Legia 03 9-1 (3-0) Okęcie Warszawa 03
1-0 9 min. Jan Bindulski (as. Jakub Kowalski)
2-0 18 min. Kamil Sołdaj (as. Marcel Niesłuchowski)
3-0 20 min. Jakub Kowalski (as. Kamil Sołdaj)
4-0 35 min. Kamil Sołdaj b.a.
5-0 39 min. Kamil Sołdaj (as. Jakub Arak)
6-0 42 min. Marcel Ślusarczyk (as. Bartosz Ślendak)
7-0 45 min. Bartosz Ślendak (as. Jakub Kowalski)
8-0 48 min. Jakub Kowalski (as. Jan Bindulski)
9-0 51 min. Marcel Niesłuchowski (as. Marcel Ślusarczyk)
9-1 58 min. Jakub Czubaszek (as. Stanisław Kosterski)

Legia: Klan - Szewczyk (Wysocki ng), Wiater - Niesłuchowski, Ślendak (Bindulski [04]), Arak (Ślusarczyk) - Sołdaj [04] (Kowalski)