Legioniści podczas meczu z Atlantasem zagrali w nieco odmienionych strojach - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 2-0 Atlantas Kłajpeda

Legia Warszawa wygrała pierwszy przedsezonowy sparing. Podczas zgrupowania w Gniewinie podopieczni Henninga Berga ograli 2-0 litewski Atlantas Kłajpeda. Gole dla zwycięzców zdobyli Michał Kucharczyk i Orlando Sa. "Wojskowi" w następnych towarzyskich spotkaniach zmierzą się z Pogonią Szczecin (1 lipca) i Arką Gdynia (2 lipca).

Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć

Początek spotkania należał do piłkarzy Henninga Berga. Już w 2. minucie dobrej okazji do otworzenia rezultatu nie wykorzystał Miroslav Radović, który będąc w polu karnym zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie futbolówkę wygarnęli mi obrońcy Atlantasu. Niebawem dobrym refleksem popisał się golkiper Litwinów. Mantas Galdikas świetnie interweniował po uderzeniu Jakuba Rzeźniczaka głową z bliskiej odległości. W 14. minucie Radović popędził prawą stroną boiska, dograł do wychodzącego na czystą pozycję Michała Żyry, jednak próbę tego drugiego z dużymi problemami odbił Galdikas. Z biegiem czasu przewaga "Wojskowych" była coraz wyraźniejsza. Gracze z Kłajpedy nie potrafili przeprowadzić zbyt wielu składnych akcji, którymi dostaliby się pod pole karne mistrzów Polski. W 23. minucie aktywny tego dnia Radović dośrodkował piłkę ze skrzydła wprost na głowę Inakiego Astiza, lecz tym razem Hiszpanowi zabrakło nieco celności.
Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry piłkarze z Warszawy powinni objąć prowadzenie. Michał Kucharczyk doskonale wyszedł do podania z głębi pola od jednego z partnerów, ale będąc w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok celu. Chwilę potem ten sam piłkarz znalazł już sposób na pokonanie golkipera przeciwników. Raz jeszcze legionista znalazł się oko w oko z Galdikasem i tym razem zmusił go do kapitulacji. Pięć minut przed przerwą na strzał z dystansu zdecydował się Ondrej Duda i po raz kolejny pewną interwencję zaliczył bramkarz oponentów. W odpowiedzi Atlantas przeprowadził groźną kontrę, którą niecelnym uderzeniem wykończył Tadas Eliosus.

Po zmianie stron legioniści ruszyli do ataku już w nowym składzie. Na drugiego gola w tym spotkaniu, a pierwszego w drugiej połowie, nie trzeba było czekać. W 51. minucie Orlando Sa odebrał piłkę jednemu z obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem Atlantasu i pokonał go płaskim strzałem. Kilkadziesiąt sekund później drugi z napastników - Marek Saganowski - doszedł do podania od Adama Ryczkowskiego, lecz przegrał pojedynek z Mantasem Galdikasem. Po godzinie gry z dobrej strony ponownie pokazał się Sa. Portugalczyk tym razem chciał zdobyć gola uderzeniem zza pola karnego, lecz na posterunku był bramkarz rywali. Po chwili po centrze z rzutu rożnego strzelał jeden z Litwinów i po raz kolejny dobrze zachował się Konrad Jałocha. W drugiej części tempo gry nieco siadło. Legioniści wprawdzie mieli nieznaczną nad swoim rywalem, lecz ich ataki nie przynosiły kolejnych trafień. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Atlantas mógł strzelić honorowego gola, ale jeden z litewskich piłkarzy nie potrafił skierować futbolówki do opuszczonej przez Jałochę bramki.

Legia Warszawa 2-0 (1-0) Atlantas Kłajpeda
1-0 31' Michał Kucharczyk
2-0 51' Orlando Sa

Atlantas: 22. Mantas Galdikas (46' 1. Mindaugas Malinauskas) - 17. Markas Beneta (46' 23. Rolandas Baravykas), 35. Edgaras Žarskis, 29. Antons Jemeļins, 18. Andrius Jokšas (46' 33. Marius Kazlauskas) - 9. Donatas Kazlauskas (46' 19. Dovydas Virkšas), 6. Andrius Bartkus (63' 28. Karolis Laukžemis), 77. Gerardas Žukauskas (69' 8. Gediminas Kruša), 11. Tadas Eliošius (46' 10. Marius Papšys) - 7. Evaldas Razulis (63' 34. Maksim Maksimow), 13. Donatas Navikas (63' 99. Rokas Krušnauskas).

Legia (I połowa): 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 17. Tomasz Brzyski - 18. Michał Kucharczyk, 23. Helio Pinto, 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Ondrej Duda, 33. Michał Żyro - 32. Miroslav Radović.

Legia (II połowa): 91. Konrad Jałocha - Bartosz Bereszyński, 4. Igor Lewczuk, 30. Mateusz Wieteska, 66. Ronan - 20. Jakub Kosecki, 39. Bartłomiej Kalinkowski, 22. Michał Kopczyński, 27. Adam Ryczkowski - 9. Marek Saganowski, 70. Orlando Sa.