Michał Żewłakow i Grzegorz Szamotulski w Szczecinku na spotkaniu z kibicami - fot. Sławomir Włodarczyk TEMAT Szczecinecki
REKLAMA

Michał Żewłakow i Grzegorz Szamotulski w Szczecinku

Sławomir Włodarczyk TEMAT Szczecinecki - Wiadomość archiwalna

W czwartek przebywali z wizytą w Szczecinku dyrektor skautingu Legii Warszawa Michał Żewłakow i trener bramkarzy Legii Grzegorz Szamotulski. Spotkanie zorganizował prężnie działający w mieście Fan Klub Legii Warszawa oraz Klub Sportowy Wielim Szczecinek.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców Legii w różnym wieku - od 2 do 70 kilku lat. Z sali padło mnóstwo pytań. Większość z nich dotyczyła transferów do klubu i z klubu oraz przygotowań do walki o wymarzoną Ligę Mistrzów. Nie zabrakło też pytań o funkcjonowanie Akademii Piłkarskiej Legii i codziennego życia klubu. "Żewłak" i "Szamo" odpowiedzieli na wszystkie pytania nurtujące młodych i starszych legionistów.

Przed spotkaniem Żewłakow udzielił wywiadu miejscowym mediom. Przyznał, że gości w Szczecinku po raz pierwszy w życiu i nie wiedział, że gdzieś na Pomorzu Zachodnim jest miasto, w którym tak wiele osób kibicuje warszawskiej drużynie. - Macie nawet swój Fan Klub Legii. To bardzo fajna sprawa - mówił m.in. Żewłakow.

Dyrektor skautingu Mistrza Polski odniósł się też do letnich transferów Legii. - Czy pozyskani przez nas piłkarze okażą się wzmocnieniem zespołu? Jestem przekonany, że tak. Ale to już zweryfikuje boisko - mówił. Podkreślił również, że wszystkie transfery zostały zaakceptowane przez trenera Henninga Berga.

Żewłakow był dopytywany przez dziennikarzy głównie o kolejne ruchy transferowe do klubu. Nie chciał jednak ujawniać żadnych planów i zamierzeń w tej kwestii. Choć, jak podkreślił, niewykluczone, że możemy się w tej kwestii spodziewać w Legii przynajmniej jeszcze jednego piłkarza. Nie odpowiedział jednak czy chodzi o Maora Meliksona. Ponad to podkreślił również, że cieszy się, iż młodzi ludzie mieszkający kilkaset kilometrów od Warszawy tak mocno identyfikują się z warszawskim zespołem, a co najważniejsze, w przyszłości myślą o grze w jego barwach.

To nie ostatnia tego lata wizyta działaczy (niewykluczone, że również piłkarzy) Legii w Szczecinku. Pod koniec lipca do Szczecinka zapowiedział swój przyjazd prezes Bogusław Leśnodorski. Będzie mowa m.in. o współpracy Akademii Piłkarskiej Legii z Akademią Wielimia Szczecinek.

fot. Sławomir Włodarczyk TEMAT Szczecinecki
fot. Sławomir Włodarczyk TEMAT Szczecinecki
fot. Sławomir Włodarczyk TEMAT Szczecinecki
fot. Sławomir Włodarczyk TEMAT Szczecinecki
fot. Sławomir Włodarczyk TEMAT Szczecinecki

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.