Adam Ryczkowski cieszy się po bramce w meczu z Zawiszą Bydgoszcz - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Debiuty: Bartczaka, Wieteski, Hołowni, Kalinkowskiego, Ryczkowskiego, Kurowskiego i Monety

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Zawiszą Bydgoszcz w barwach pierwszego zespołu Legii zadebiutowało siedmiu młodych piłkarzy. Premierowe występy w "jedynce" zaliczyli: Robert Bartczak, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia, Bartłomiej Kalinkowski, Adam Ryczkowski, Kamil Kurowski oraz Łukasz Moneta.

Na szczególną uwagę zasługuje Mateusz Hołownia, który wybiegając na boisko pod koniec pojedynku, miał 16 lat i 64 dni. Dzięki temu został najmłodszym debiutantem w historii Legii Warszawa.

Podczas spotkania o Superpuchar z dobrej strony pokazał się Adam Ryczkowski. 17-latek, który do drugiej drużyny "Wojskowych" trafił w poprzednim sezonie, już w swoim pierwszym meczu wpisał się na listę strzelców, kiedy to tuż przed końcem pierwszej połowy zaskoczył Grzegorza Sandomierskiego.

Mateusz Wieteska, grający w starciu z Zawiszą Bydgoszcz na środku obrony, miał już okazję pokazać się sztabowi szkoleniowemu podczas zgrupowania w Gniewinie, na którym był jednym z młodszych zawodników. Właśnie na obozie zaliczył pierwsze sparingi dla "jedynki". W środę spędził na murawie pełne 90 minut.

Robert Bartczak przyszedł do juniorów Legii w sezonie 2011/12. Po dwóch latach zdołał się przebić do drugiej drużyny "Wojskowych". Z Zawiszą zagrał całe spotkanie na prawej obronie.
19-letni Kamil Kurowski pierwsze kroki na Łazienkowskiej stawiał już sześć lat temu w juniorach. Przez ten czas zdarzyły mu się jeszcze wypożyczenia do Kolejarza Stróże oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała, aż wreszcie w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu trafił do pierwszej drużyny Legii. W środę pojawił się na boisku w 73. minucie.
Jego rówieśnik - Bartłomiej Kalinkowski - jest wychowankiem Juniora Radom. Barwy Legii reprezentuje od czterech lat. W swoim 73-minutowym debiucie zaliczył asystę przy golu Marka Saganowskiego w drugiej połowie.

Najstarszy z nich wszystkich, 20-letni Łukasz Moneta, wszedł na plac gry w 73. minucie, zastępując Adama Ryczkowskiego. Pomocnik jest legionistą od początku poprzedniego sezonu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.