REKLAMA

Trening: Bereszyński normalnie, Duda indywidualnie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę odbył się przedostatni otwarty trening przed pierwszym meczem eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Legia Warszawa zmierzy się u siebie z St. Patrick's Athletic. W zajęciach normalnie uczestniczył Bartosz Bereszyński, który doznał urazu w ostatnim starciu z Zawiszą Bydgoszcz. Indywidualnie trenował natomiast dochodzący do zdrowia Ondrej Duda.

Prawdopodobnie z powodu niesprzyjającej aury trening rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem. Jako pierwsi na murawę po tym czasie wyszli Tomasz Brzyski oraz Jakub Rzeźniczak, który od razu rzucił do kolegi. "Młody, ale gdzie są piłki?" Futbolówki na razie nie były jednak potrzebne, ponieważ wszyscy zawodnicy rozpoczęli od rozbiegania wokół boiska.

Wspólnie z kolegami trenowali młodzi Bartłomiej Kalinkowski, Adam Ryczkowski, Krystian Bielik, Robert Bartczak i Łukasz Moneta. Ponadto na pełnych obrotach ćwiczył Bartosz Bereszyński. Na boisku zabrakło kontuzjowanych Guilherme, Ronana, Michała Kucharczyka oraz Henrika Ojamy. Pojawił się za to na nim Onrej Duda. Dochodzący do pełni sił Słowak na razie miał indywidualne treningi z Cesarem Sanjuanem. Pod jego okiem doskonalił technikę prowadzenia piłki pomiędzy pachołkami.

Po krótkim rozbieganiu i szybkiej rozgrzewce w kole piłkarze podzielili się na dwie grupy. Pierwsza z nich pokonywała przeszkody: leżącą drabinkę, pachołki oraz tyczki, natomiast druga zamiast pachołków zmierzyła się z obręczami.

Następnie obydwie grupy rozbiegły się po boisku, gdzie wreszcie miały kontakt z piłkami. Henning Berg zarządził dobrze znane piłkarzom podania w okręgu. Zawodnicy dynamicznie zmieniali w nim pozycje, nieustannie wymieniając się podaniami. W tym czasie wspólnie z Krzysztofem Dowhaniem swoje umiejętności bramkarskie szlifowali Dusan Kuciak, Konrad Jałocha i Łukasz Budziłek. Po 30 minutach od rozpoczęcia treningu zajęcia zostały zamknięte dla dziennikarzy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.