Drugie mistrzowskie pół litra - fot. Krewcy Legioniści
REKLAMA

Kibice Legii oddali 43 litry krwi

Krewcy Legioniści, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę 19 lipca odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Akcja pod nazwą "Drugie Mistrzowskie Pół Litra" odbyła się na ternie Pubu Legion i trwała od godziny 10:00. Podczas pięciogodzinnej akcji zarejestrowało się ponad 100 potencjalnych krwiodawców z czego oddało krew 95 osób. Kilkanaście osób z uwagi na stan zdrowia nie zakwalifikowało się do oddania. Łącznie oddane zostały prawie 43 litry krwi!

Fotoreportaż z akcji - 24 zdjęcia Tasiorzycy i Reni

Biorąc pod uwagę wakacyjny termin zbiórki, wynik akcji należy uznać za naprawdę dobry.
Tym razem w akcji brały udział dwa autokary - ambulanse z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, co zdecydowanie skróciło czas oczekiwania na donację.

fot. Krewcy Legioniści

Dla oczekujących przygotowane zostały ławeczki w zacienionym miejscu oraz stół do mini-piłkarzyków. Wszyscy oddający w sobotę krew otrzymali od klubu niespodziankę w postaci biletów na wieczorny mecz Legii z GKS-em Bełchatów. Ponadto każdy krwiodawca w ramach trwającego projektu "Dawca" organizowanego przez RCKiK w Warszawie i Dyrekcję Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, otrzymał darmowe zaproszenie do warszawskiego ZOO. Zaproszenia ważne są do 30.09.2014 roku.

Podczas akcji, krwiodawcy mogli przekazać otrzymane czekolady oraz zaproszenia do ZOO dla dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Łącznie w ten sposób udało się zebrać 503 czekolady oraz 34 zaproszenia do warszawskiego ogrodu zoologicznego.

"W imieniu swoim i chorych oczekujących na krew, serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wzięli czynny udział w akcji oraz wszystkim którzy pomogli w jej przeprowadzeniu" - mówią Krewcy Legioniści.

Fotoreportaż z akcji - 24 zdjęcia Tasiorzycy i Reni

fot. Krewcy Legioniści

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.