fot. Legionisci.com
REKLAMA

Nie będzie transmisji meczu w TVP

Woytek - Wiadomość archiwalna

"Mimo wielodniowych bardzo intensywnych zabiegów i wyjątkowo atrakcyjnej oferty finansowej Telewizji Polskiej nie udało się przekonać władz klubu Celtic Glasgow do zorganizowania i sprzedania praw do transmisji meczu Szkotów z Legią Warszawa" - poinformowała w komunikacie Telewizja Polska.
"Powodem decyzji Celtiku jest – według naszych informacji – obawa, że transmisja telewizyjna zagrozi wpływom z biletów na ten mecz, w dużej mierze nabywanych przez polskich kibiców. Jedyną transmisję z meczu przeprowadzać będzie skierowana do subskrybentów internetowa Celtic TV. Jest to transmisja oparta jednak na zaledwie czterokamerowej produkcji, czyli w standardzie internetowym, nie nadającym się do wykorzystania w żadnym przekazie telewizyjnym. Najniższy akceptowalny przekaz realizowany jest 12 kamerami, a najważniejsze transmisje z MŚ, ME, czy Champions League realizowane są przez 34 kamery. Telewizja Polska zwróciła się z ofertą nabycia praw internetowych geokodowanych na terytorium Polski do meczu Celtic - Legia Warszawa i czeka na odpowiedź władz szkockiego klubu.

TVP stara się jeszcze o transmisję internetową. Zainteresowanie tym meczem wykazał także bukmacher STS.

Najśmieszniejsze jest to, że mecz na żywo będą mogli obejrzeć kibice w Norwegii. Tamtejszy płatny kanał sportowy na żywo pokaże mecz Celtiku z Legią. Bardzo mętne wydają się być tłumaczenia TVP, jakoby Szkoci bali się mniejszych wpływów z biletów na to spotkanie... Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi.

W Polsce mecz będzie można także obejrzeć na żywo na CelticFC.TV, ale za taką przyjemność trzeba zapłacić 13 £.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.