fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Komunikat kibiców: Nie poddamy się!

źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

Z niedowierzaniem i oburzeniem przyjęliśmy dzisiejszą decyzję UEFA, pozbawiającą nasz klub prawa dalszej walki o upragnioną Ligę Mistrzów. Ciężko uwierzyć, że kwestie awansów w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na kontynencie rozstrzygają się przy zielonym stoliku. Swoją decyzją UEFA potwierdziła powszechnie panującą opinię o tym, że wszelkie regulaminy są stosowane w tej organizacji w sposób uznaniowy.
Co więcej, po raz kolejny to właśnie Legia została potraktowana niesprawiedliwie, poprzez nałożenie kary dalece niewspółmiernej do popełnionego wykroczenia. Sytuacja ta pokazuje, że UEFA nie jest futbolową rodziną, a prywatnym folwarkiem ludzi nią zarządzających. Sport po raz kolejny przegrywa z układami i wielkimi pieniędzmi, a kluby spoza europejskiego topu finansowego w dalszym ciągu spychane są na margines wielkiej piłki – wbrew osiągniętemu na boisku wynikowi, wbrew ideom fair play. Nie dziwi też niestety bierna postawa polskich władz piłkarskich, które po raz kolejny udowodniły swoją indolencję i bezradność w obliczu problemów spotykających polski klub. Trudno bowiem uwierzyć, że gdyby podobna sytuacja spotkała któregoś z europejskich potentatów – ich rodzime federacje piłkarskie pozwoliłyby na to, aby decyzja UEFA była podobnie bezwzględna.

Niezależnie od krzywdzących Legię działań europejskiej federacji nie możemy pozostać obojętni na ewidentne przejawy niekompetencji i braku profesjonalizmu w naszym klubie. Domagamy się, aby osoby bezpośrednio odpowiedzialne za fatalne w skutkach niedopatrzenie zostały w trybie natychmiastowym zwolnione z naszego klubu i pociągnięte przez zarząd do wszelkiej odpowiedzialności. W Legii na żadnym szczeblu nie może być miejsca na bylejakość i minimalizm, znane z rządów poprzedniego właściciela. Dzisiejsza sytuacja szokuje tym bardziej, że tytaniczna praca wykonana przez właścicieli, sztab szkoleniowy i piłkarzy zostaje zniweczona przez błąd, który nie ma prawa się przydarzyć na żadnym poziomie rozgrywek.

Nasz klub może przeżywać w najbliższym czasie ciężkie chwile. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebne jest nasze wsparcie dla zawodników i trenera. Legia nadal walczy o swoją pozycję na piłkarskiej mapie Europy i nasza pomoc w udowodnieniu, że nasze miejsce jest wśród najlepszych jest w tej chwili niezbędna. Dziękujemy piłkarzom za walkę i wynik na boisku w meczach z Celtikiem. Te chwile na zawsze pozostaną w naszych sercach. Tak grającą i tak walczącą drużynę chcemy oglądać w każdym meczu, niezależnie od rangi spotkania.

Prawdziwy legionista zawsze walczy do końca. Ta zasada musi obowiązywać każdego z nas – na trybunach, na boisku i w klubowych gabinetach.

Nie poddamy się!

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i Grupy Kibicowskie

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.