Fani Viktorii Pilzno
REKLAMA

UEFA odrzuciła odwołanie Legii!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Komisja Odwoławcza UEFA nie uwzględniła odwołania Legii Warszawa od decyzji Komisji Dyscyplinarnej w sprawie anulowania weryfikacji meczu Celtic Glasgow - Legia Warszawa jako walkower dla Szkotów. UEFA Appeals Body nie zgodziła się z argumentacją Legii, która przekonywała, że Bereszyński mimo iż nie był zgłoszony na 2. rundę eliminacyjną Ligi Mistrzów, odcierpiał 3 mecze zawieszenia.

Komunikat UEFA:
The UEFA Appeals Body met yesterday following an appeal by Legia Warszawa against the decision taken by the UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body on 8 August.
The appeal lodged by the Polish club was rejected and, therefore, the original decision of the UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body is confirmed.
The Control, Ethics and Disciplinary Body had sanctioned Legia for fielding a suspended player (Article 18 of the Regulations of the UEFA Champions League, 2014/15 competition, and Article 21 of the UEFA Disciplinary Regulations, 2014 edition) in the 2014/15 UEFA Champions League third qualifying round return leg against Celtic FC in Edinburgh on 6 August. That match has been declared as a forfeit, meaning Legia lost 3-0.


Legia zapowiadała, że będzie odwoływała się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, ale trudno przypuszczać, by była w stanie coś wskórać przed najbliższą środą.

- Do końca liczyliśmy, że zwycięży duch sportu, rozstrzygnięcie uważamy za rażąco niesprawiedliwe. Niemniej spodziewaliśmy się takiego rozstrzygnięcia i liczyliśmy się z nim. Dlatego też niezwłocznie udamy się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Zamierzamy skorzystać z pełnej ścieżki odwoławczej, która umożliwi przywrócenie nam wyniku wywalczonego na boisku. Oczywiście podporządkujemy się ostatecznemu werdyktowi w tej sprawie. Mam jednak nadzieję, że wygra futbol i wartości, na których został zbudowany: fair-play i szacunek dla wyniku wywalczonego na boisku - mówi Dariusz Mioduski.

- Mamy nadzieję, że CAS szybko rozpatrzy naszą sprawę. Nie poddajemy się i walczymy dalej. Sprawą zajmują się prawnicy, drużyna przygotowuje się do kolejnych spotkań - gramy, jak zwykle, o najwyższe cele - mówi Bogusław Leśnodorski.

Klub będzie na bieżąco informował o kolejnych krokach w tej sprawie za pomocą stosownych komunikatów. Jednocześnie na chwilę obecną nie będzie szerzej komentował decyzji UEFA Appeals Body.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.