fot. Bodziach
REKLAMA

Rugby: Legia szuka wsparcia finansowego

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Rugbiści Legii, ze względu na trudną sytuację finansową sekcji, nie pojadą w tym roku na obóz przygotowawczy do nowego sezonu. Ze względów finansowych legioniści musieli także zrezygnować z dotychczasowego trenera, Grzegorza Michalika, który poprowadził Legię do awansu. Teraz zespół, który wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy, pilnie szuka finansowego wsparcia.

Apel sekcji rugby Legii Warszawa:

Niestety sytuacja finansowa zmusza nas do zrezygnowania z letniego obozu przygotowawczego do sezonu 2014/2015 w pierwszej lidze. Przypominamy, że po pierwszym sezonie jako debiutant w II lidze osiągnęliśmy 1. miejsce z kompletem punktów. Potencjał, który drzemie w drużynie/sekcji jest niesamowity. Mamy sekcję damską, juniorską i jest możliwość stworzenia jednego z lepszych klubów rugby w Polsce.

Sekcja jest głównie zasilana przez samych zawodników ze składek. Ludzie, którzy na co dzień zajmują się organizacją, pracują na zasadzie non profit i pasji do barw legijnych, jak i do tego pięknego sportu jakim jest rugby.

Klub piłkarski pomaga nam z zakupem koszulek, 1-2 razy na tydzień udostępnia boisko boczne oraz pomaga logistycznie z meczami wyjazdowymi, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Sponsorzy może rzucą 2000 raz na miesiąc, ale nie zmienia to faktu, iż takie sumy niestety starczają na przysłowiowe wkręty na korki dla drużyny. Zarówno juniorzy oraz seniorzy niestety w tym roku nie pojadą na obóz. Mamy wsparcie z S4, darmowy dostęp do ich obiektów, Strefa Mocy udostępnia nam czasem odżywki.

Ze względów również finansowych byliśmy również zmuszeni do zrezygnowania z naszego wspaniałego Trenera Grzegorza Michalika, przy którym uzyskaliśmy awans jak i ostatnio 1. miejsce w Mistrzostwa Mazowsza w beach rugby. Smutne, że inicjatywa sportowa budowanie nowych drużyn wszczepiani u młodzieży nowych sportów jak rugby jest tak mało doceniane...

Prosimy o rozpowszechnianie tej informacji. Może kogoś lub jakąś firmę zainteresuje i pomoże w znalezieniu sponsora lub sponsorów.

Ze sportowym oraz legijnym pozdrowieniem
Legia Rugby


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.