Flaga Kazachstanu
REKLAMA

Pierwsze mecze Legii z Kazachami

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

W najbliższy czwartek, piłkarze Legii po raz pierwszy w historii zagrają oficjalne spotkanie z klubem z Kazachstanu. Powstały w 1991 roku kraj tylko w 12 procentach leży na terenie Europy. Do tej pory legioniści rywalizowali w europejskich pucharach z przedstawicielami 34 państw i nigdy jeszcze nie przyszło im grać z Kazachami.

W obecnych rozgrywkach Legia po raz pierwszy w europejskich pucharach zagrała także z klubem z Irlandii (1-1 i 5-0 z St. Patrick's Athletic).

Legia rywalizowała w europucharach z klubami z następujących państw (liczba meczów - państwo):

14 - Włochy
10 - Niemcy
10 - Norwegia
10 - Turcja
8 - Austria
8 - Hiszpania
8 - Rumunia
6 - Grecja
6 - Gruzja
6 - Holandia
6 - Luksemburg
6 - Rosja
6 - Szwajcaria
6 - Szwecja
4 - Anglia
4 - Belgia
4 - Cypr
4 - Dania
4 - Francja
4 - Islandia
4 - Macedonia
4 - Szkocja
4 - Ukraina
4 - Węgry
2 - Białoruś
2 - Bułgaria
2 - Chorwacja
2 - Finlandia
2 - Irlandia
2 - Irlandia Północna
2 - Izrael
2 - Łotwa
2 - Portugalia
2 - Słowacja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
hub - 19.08.2014 / 22:23, *..as13285.net

Nie mozemy milczeć jak sprawa jest słuszna!

odpowiedz
Bracia!! - 19.08.2014 / 19:26, *..free.aero2.net.pl

a My swoje... F.U.C.K. uEeeefaaa!!!!

odpowiedz
f4 - 19.08.2014 / 19:07, *..dynamic.chello.pl

A gdzie Walia?

odpowiedz
Roast - 19.08.2014 / 15:07, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciekawe że w całej historii nie graliśmy z zespołem z Czech

odpowiedz
Stavros - 19.08.2014 / 15:01, *..65.pronet.static.t-mobile.pl

a Walia? TNS?

odpowiedz
Lfan - 19.08.2014 / 13:21, *..opera-mini.net

Nie ma innej opcji jak wygrac dwumecz z nimi i awansowac dalej bo inaczej bedzie totalna klapa....

odpowiedz
do znawca i redakcji - 19.08.2014 / 13:19, *..137

Liczba meczów z Vetra - 1,5 ;)

odpowiedz
ee - 19.08.2014 / 12:28, *..chomiczowka.waw.pl

Radze pomyslec przed jakimis burdami teraz w pucharach lub wyzywaniem w kolko na uefe w pucharach , jak juz to w lidze takie numery , bo oni tylko na to licza , aby nas wykluczyc i zamykac stadiony za takie odzywki , burdy itp. Nie dajmy sie sprowokowac i pokazmy dopingiem swoja moc !

odpowiedz
Bolek3 - 19.08.2014 / 12:06, *..hsd1.fl.comcast.net

nie, Vetra to byla ostatnia edycja Intertoto, aczkolwiek pelniaca wowczas role kwalifikacji do PUEFA.

odpowiedz
asssa - 19.08.2014 / 11:37, *..dynamic.chello.pl

pozdrówmy Polaków z Kazachstanu oraz "pozdrówmy " UEFA -ę !!!!

odpowiedz
So(L)o - 19.08.2014 / 11:21, *..dynamic.chello.pl

dziękuję Steffel i redakcji LL za info. Pozdrawiam.

odpowiedz
jnq - 19.08.2014 / 10:30, *..dynamic.gprs.plus.pl

hahaha Vetra:) to byl mecz !!! druga polowa byla swietna w naszym wykonaniu !!! hahahahahaha

odpowiedz
qwerty - 19.08.2014 / 10:18, *..219.dynamic.ttnet.com.tr

z vetra wilno to chya były mecz o puchar uefa

odpowiedz
hmmm - 19.08.2014 / 09:20, *..dynamic.chello.pl

mało coś tego, chyba że to są statystyki po '89r.

odpowiedz
steffel do So(L)o - 19.08.2014 / 09:06, *..mf.gov.pl

będzie w tvp, czwartek godz. 17 czasu polskiego.
O 16 koniec roboty, 45 min. jazdy do domu, spożywczak pod blokiem i przed telewizornie.

odpowiedz
ja - 19.08.2014 / 08:51, *..centertel.pl

A Litwa?

odpowiedz
minsk maz - 19.08.2014 / 08:29, *..play-internet.pl

Musi się udać z nimi, bo będzie mogiła... Na szczęście forma piłkarzy dodaje otuchy.

odpowiedz
znawca - 19.08.2014 / 08:26, *..142

rywalizowalismy swego czasu z Litewską Vetrą Wilno : )

Redakcja (LL!): nie wliczaliśmy Pucharu Intertoto:)

odpowiedz
kuraqL - 19.08.2014 / 08:17, *..centertel.pl

Panowie zapomnijcie juz o tej farsie z LM i bierzcie sie do pracy. Wywalczcie LE bo innaczej sezon stracony calkowicie.

odpowiedz
So(L)o - 19.08.2014 / 08:11, *..dynamic.chello.pl

Droga redakcjo, czy jest wam cokolwiek wiadomo o ewentualnej transmisji w tvp?

Redakcja (LL!): http://legionisci.com/news/59213_Mecze_z_Aktobe_w_TVP.html

odpowiedz