Flaga Kazachstanu
REKLAMA

Pierwsze mecze Legii z Kazachami

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

W najbliższy czwartek, piłkarze Legii po raz pierwszy w historii zagrają oficjalne spotkanie z klubem z Kazachstanu. Powstały w 1991 roku kraj tylko w 12 procentach leży na terenie Europy. Do tej pory legioniści rywalizowali w europejskich pucharach z przedstawicielami 34 państw i nigdy jeszcze nie przyszło im grać z Kazachami.

W obecnych rozgrywkach Legia po raz pierwszy w europejskich pucharach zagrała także z klubem z Irlandii (1-1 i 5-0 z St. Patrick's Athletic).

Legia rywalizowała w europucharach z klubami z następujących państw (liczba meczów - państwo):

14 - Włochy
10 - Niemcy
10 - Norwegia
10 - Turcja
8 - Austria
8 - Hiszpania
8 - Rumunia
6 - Grecja
6 - Gruzja
6 - Holandia
6 - Luksemburg
6 - Rosja
6 - Szwajcaria
6 - Szwecja
4 - Anglia
4 - Belgia
4 - Cypr
4 - Dania
4 - Francja
4 - Islandia
4 - Macedonia
4 - Szkocja
4 - Ukraina
4 - Węgry
2 - Białoruś
2 - Bułgaria
2 - Chorwacja
2 - Finlandia
2 - Irlandia
2 - Irlandia Północna
2 - Izrael
2 - Łotwa
2 - Portugalia
2 - Słowacja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

So(L)o - 19.08.2014 08:11:07, *.dynamic.chello.pl

Droga redakcjo, czy jest wam cokolwiek wiadomo o ewentualnej transmisji w tvp?

Redakcja (LL!): http://legionisci.com/news/59213_Mecze_z_Aktobe_w_TVP.html

kuraqL - 19.08.2014 08:17:59, *.centertel.pl

Panowie zapomnijcie juz o tej farsie z LM i bierzcie sie do pracy. Wywalczcie LE bo innaczej sezon stracony calkowicie.

znawca - 19.08.2014 08:26:54, *.142

rywalizowalismy swego czasu z Litewską Vetrą Wilno : )

Redakcja (LL!): nie wliczaliśmy Pucharu Intertoto:)

minsk maz - 19.08.2014 08:29:04, *.play-internet.pl

Musi się udać z nimi, bo będzie mogiła... Na szczęście forma piłkarzy dodaje otuchy.

ja - 19.08.2014 08:51:20, *.centertel.pl

A Litwa?

steffel do So(L)o - 19.08.2014 09:06:51, *.mf.gov.pl

będzie w tvp, czwartek godz. 17 czasu polskiego.
O 16 koniec roboty, 45 min. jazdy do domu, spożywczak pod blokiem i przed telewizornie.

hmmm - 19.08.2014 09:20:40, *.dynamic.chello.pl

mało coś tego, chyba że to są statystyki po '89r.

qwerty - 19.08.2014 10:18:49, *.219.dynamic.ttnet.com.tr

z vetra wilno to chya były mecz o puchar uefa

jnq - 19.08.2014 10:30:29, *.dynamic.gprs.plus.pl

hahaha Vetra:) to byl mecz !!! druga polowa byla swietna w naszym wykonaniu !!! hahahahahaha

So(L)o - 19.08.2014 11:21:24, *.dynamic.chello.pl

dziękuję Steffel i redakcji LL za info. Pozdrawiam.

asssa - 19.08.2014 11:37:17, *.dynamic.chello.pl

pozdrówmy Polaków z Kazachstanu oraz "pozdrówmy " UEFA -ę !!!!

Bolek3 - 19.08.2014 12:06:27, *.hsd1.fl.comcast.net

nie, Vetra to byla ostatnia edycja Intertoto, aczkolwiek pelniaca wowczas role kwalifikacji do PUEFA.

ee - 19.08.2014 12:28:00, *.chomiczowka.waw.pl

Radze pomyslec przed jakimis burdami teraz w pucharach lub wyzywaniem w kolko na uefe w pucharach , jak juz to w lidze takie numery , bo oni tylko na to licza , aby nas wykluczyc i zamykac stadiony za takie odzywki , burdy itp. Nie dajmy sie sprowokowac i pokazmy dopingiem swoja moc !

do znawca i redakcji - 19.08.2014 13:19:44, *.137

Liczba meczów z Vetra - 1,5 ;)

Lfan - 19.08.2014 13:21:10, *.opera-mini.net

Nie ma innej opcji jak wygrac dwumecz z nimi i awansowac dalej bo inaczej bedzie totalna klapa....

Stavros - 19.08.2014 15:01:26, *.65.pronet.static.t-mobile.pl

a Walia? TNS?

Roast - 19.08.2014 15:07:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciekawe że w całej historii nie graliśmy z zespołem z Czech

f4 - 19.08.2014 19:07:51, *.dynamic.chello.pl

A gdzie Walia?

Bracia!! - 19.08.2014 19:26:35, *.free.aero2.net.pl

a My swoje... F.U.C.K. uEeeefaaa!!!!

hub - 19.08.2014 22:23:26, *.as13285.net

Nie mozemy milczeć jak sprawa jest słuszna!