fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Radović i Pieszko najskuteczniejszymi legionistami w europejskich pucharach

Bodziach i Michał Morąg, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Miroslav Radović wyrównał wynik Jana Pieszki i wraz z nim jest najskuteczniejszym piłkarzem Legii w historii meczów w europejskich pucharach. "Rado", który zdobył dla Legii 14 bramek w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Europy, wyprzedził m.in. Lucjana Brychczego (8 goli w europucharach) i Kazimierza Deynę (9).

Do tej pory najskuteczniejszym strzelcem Legii w europejskich pucharach był Jan Pieszko, który zdobył 14 bramek. Radović przed obecnym sezonie miał na swoim koncie 9 trafień w europejskich rozgrywkach w barwach Legii. W czterech spotkaniach eliminacji do Ligi Mistrzów zdobył pięć bramek, trzykrotnie pokonując golkipera St. Patrick's Athletic i dwukrotnie Frasera Forstera z Celtiku.

Najskuteczniejsi piłkarze w historii Legii w europejskich pucharach:
14 bramek: Miroslav Radović, Jan Pieszko
10 bramek: Cezary Kucharski
9 bramek: Kazimierz Deyna, Tomasz Sokołowski
8 bramek: Lucjan Brychczy, Janusz Żmijewski
7 bramek: Władysław Stachurski, Robert Gadocha, Marcin Mięciel
6 bramek: Marek Saganowski, Stanko Svitlica
5 bramek: Jakub Kosecki, Leszek Pisz, Sebastian Szałachowski, Piotr Włodarczyk


* Ponadto w Pucharze Intertoto, nie rozgrywanym wówczas pod egidą UEFA, bramki strzelali m.in. Kazimierz Deyna (+8 goli) i Jan Pieszko (+2 gole).


Jan Pieszko - fot. Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

wielebny - 19.08.2014 17:35:26, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

brawo Rado!!!! Teraz 3 bramki z Kazachami i jazda w lidze europejskiej

brawo - 19.08.2014 17:38:36, *.dynamic.vectranet.pl

No i gitara, teraz dołożyć jeszcze z 8 w tym roku i będzie ładnie :)

aias - 19.08.2014 18:05:47, *.e-gco.pl

Na rewanż z AKTOBE pełny stadion, jesteśmy to winni drużynie.

brawo - 19.08.2014 18:07:41, *.170

BRAWO RADO!! Jeszcze sto goli dla Nas!:)

Jst - 19.08.2014 18:21:26, *.centertel.pl

Trzeba powoli zacząć myślec o Radovicu jak o żyjącej legendzie Legii.Szacun Miro !!!

danie L - 19.08.2014 18:36:24, *.chelm.mm.pl

Rado szacunek za wszystko

kidzior - 19.08.2014 19:17:52, *.dynamic.chello.pl

A tyle bluzgów na Rado bylo przed rokiem jak mu nie szlo, a tu patrzcie - zywa legenda sie kroi!

... - 19.08.2014 19:44:11, *.static.chello.pl

Wystarczą trzy słabe występy z rzędu i od patałachów będzie wyzywany, że zawsze był drewnem itp. itd.

Onys - 19.08.2014 20:21:12, *.dynamic.chello.pl

Rado jesteś Wielki!!!!!!!!!!!Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!

s - 19.08.2014 20:39:15, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

uff, myślałem że Peszko.

hub - 19.08.2014 22:25:34, *.as13285.net

Szacun Rado. Obyś w pilke grał jak najdłużej.

kib - 19.08.2014 22:32:40, *.dynamic.vectranet.pl

Brawo Rado!!!

Arek - 19.08.2014 23:47:20, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Znaczy się, że po Aktobe będzie pierwszy:) Żywa legenda, brawo!

Mok - 20.08.2014 01:16:03, *.dynamic.chello.pl

Brawo Miro, wybaczam nawet to że zarzygałeś mi dywan po libacji w platynie!:)))

Adi - 20.08.2014 02:13:27, *.core.internetia.net.pl

legend

jared - 20.08.2014 07:24:30, *.internetdsl.tpnet.pl

Wg. moich obliczeń najwięcej bramek dla Legii w Europucharach zdobył Kazimierz Deyna który zanotował 17 trafień. O jedno mniej zaliczył Jan Pieszko. Z kolei 12 goli zdobył Janusz Żmijewski!!!

KONKURS - 20.08.2014 09:17:54, *.ip.skylogicnet.com

do jared - ale to z pucharem intertoto
ale pozostaje pytanie w sprawie Sagana
KONKURS: Kto wymieni wszystkich strzelców Saint Patrick 0-5 Legia?
podać strzelców, minuty, ew. źródło inf

kowal fan - 20.08.2014 10:06:26, *.dynamic.chello.pl

a gdzie KOWAL ta pseud legenda?

Kibol - 20.08.2014 10:40:20, *.dynamic.chello.pl

A gdzie LEGENDA Wojtek Kowalczyk?? ;)

a - 20.08.2014 15:05:58, *.ip.skylogicnet.com

Kowalczyk w Legii:
Puchar Europy 2/0
Puchar Uefa 1/0
Puchar Zdobywców Pucharów 4/3
(nie przeciw st patrikom, news saints czy inne rapidy, gteborgi, rosenborgi, stjały lecz vs Sampdoria Genua 2g i Manchester Utd 1g)

dla Betisu w pucharach (1 sezon) nic nie zagrał
dla Anorthosisu to nie wiem

emiliio - 20.08.2014 15:08:52, *.dynamic.chello.pl

Trochę dziwnie to brzmi europejskie puchary gdy strzela się gole w pierwszych rundach eliminacyjnych grając z amatorami.Toż to poziom jakiejś odry wodzisław wtedy jest.Ciekawe ile by było tych goli licząc tylko fazy grupowe ligi europy czy ligi mistrzów?
Mimo wszystko strzelił,jest najlepszy,szacunek się należy.

de - 20.08.2014 15:16:15, *.ip.skylogicnet.com

i ciekawostka
Władysław Stachurski strzelił dla Legii 21 goli z czego w ramach rozgrywek ligowych tylko 11. Chłop musiał lubić wszelkie pucharowe mecze. w europcharach 7 (jw.) +1g w intertoto