fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Radović i Pieszko najskuteczniejszymi legionistami w europejskich pucharach

Bodziach i Michał Morąg, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Miroslav Radović wyrównał wynik Jana Pieszki i wraz z nim jest najskuteczniejszym piłkarzem Legii w historii meczów w europejskich pucharach. "Rado", który zdobył dla Legii 14 bramek w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Europy, wyprzedził m.in. Lucjana Brychczego (8 goli w europucharach) i Kazimierza Deynę (9).

Do tej pory najskuteczniejszym strzelcem Legii w europejskich pucharach był Jan Pieszko, który zdobył 14 bramek. Radović przed obecnym sezonie miał na swoim koncie 9 trafień w europejskich rozgrywkach w barwach Legii. W czterech spotkaniach eliminacji do Ligi Mistrzów zdobył pięć bramek, trzykrotnie pokonując golkipera St. Patrick's Athletic i dwukrotnie Frasera Forstera z Celtiku.

Najskuteczniejsi piłkarze w historii Legii w europejskich pucharach:
14 bramek: Miroslav Radović, Jan Pieszko
10 bramek: Cezary Kucharski
9 bramek: Kazimierz Deyna, Tomasz Sokołowski
8 bramek: Lucjan Brychczy, Janusz Żmijewski
7 bramek: Władysław Stachurski, Robert Gadocha, Marcin Mięciel
6 bramek: Marek Saganowski, Stanko Svitlica
5 bramek: Jakub Kosecki, Leszek Pisz, Sebastian Szałachowski, Piotr Włodarczyk


* Ponadto w Pucharze Intertoto, nie rozgrywanym wówczas pod egidą UEFA, bramki strzelali m.in. Kazimierz Deyna (+8 goli) i Jan Pieszko (+2 gole).


Jan Pieszko - fot. Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.