Nagłówki medialne po spotkaniu z FK Aktobe - fot. Wiśnia / Legionisci.com

Media o meczu z Aktobe

Ważne zwycięstwo na trudnym terenie - tak media określają czwartkową wygraną Legii Warszawa nad FK Aktobe. Według dziennikarzy, teraz już nic nie stoi mistrzom Polski na przeszkodzie, aby za tydzień przypieczętować awans do fazy grupowej Ligi Europy.
PS: Liga Europy już czeka na Legię

Najstarszy legionista na boisku, Tomasz Brzyski to doświadczenie, najmłodszy Ondrej Duda to spryt. Mieszanka rutyny z fantazją była dla Kazachów wybuchowa. Zaraz po przerwie warszawski weteran wykorzystał gapiostwo gospodarzy, którzy organizowali szyki po faulu niedaleko własnej bramki i nie spostrzegli, że szybko kopnął piłkę z wolnego. Do żółtodzioba Dudy, który wpadł w pole karne i technicznym strzałem kopnął piłkę obok wybiegającego bramkarza.

Sport.pl: Zwycięstwo Legii w Kazachstanie. Do Ligi Europy tylko krok

Po chaotycznym meczu - w którym Legia miała lepsze i gorsze fragmenty - mistrzowi Polski udało się wygrać 1:0 w Kazachstanie. Rewanż w czwartek w Warszawie.

Po zwycięstwie 1:0 ma szansę na trzeci w ostatnich czterech latach występ w fazie grupowej LE i drugi z rzędu - to w polskiej piłce jeszcze się nie zdarzyło. Trener Henning Berg uznał, że mistrz Polski panuje nad wydarzeniami na boisku w Aktobe do tego stopnia, że dopiero w ostatnich sekundach próbował przeprowadzić pierwszą zmianę. Nie pozwolił na nią sędzia, bo mecz zakończył. Poprzednia zmiana, którą wykonał w Edynburgu - wprowadził na boisko Bartosza Bereszyńskiego - wysadziła Legię z eliminacji Ligi Mistrzów.

Fakt: Cenna zaliczka Legii

Legioniści musieli sobie radzić nie tylko z przeciwnikami, ale również z ogromnym upałem. W czasie meczu temperatura w Aktiubińsku dochodziła do 40 stopni Celsjusza. Mimo tych przeciwności zawodnicy Henninga Berga (45 l.) nie mieli większych problemów z pokonaniem Kazachów. Przez całe spotkanie stołeczna drużyna z Warszawy kontrolowała grę. Kilka minut po przerwie Duda zaskoczył obrońców Aktobe i pokonał Andrieja Sidielnikowa (34 l.).

Piłka Nożna: Legia wraca z tarczą z Kazachstanu

Za nami pierwszy mecz Legii Warszawa w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Mistrzowie Polski wygrali w dalekim Kazachstanie z FK Aktobe (1:0) i są już jedna nogę w kolejnej fazie rozgrywek.

Spotkanie w Kazachstanie było dla nas wielką niewiadomą. Aktobe nie przegrało od siebie od ponad dziesięciu miesięcy, ale czy to oznaczało, że Legia miała się bać? Nic z tych rzeczy. Gospodarze faktycznie zaczęli z animuszem, ale im dalej w mecz, tym coraz bardziej widoczna stawała się przewaga Wojskowych.

RP: Zwycięstwo Legii w Kazachstanie

Mistrzowie Polski do meczu z Aktobe podchodzili w kiepskich humorach, ale za to mocno zmotywowani. Po niedopuszczeniu ich przez UEFA do rozgrywek w Lidze Mistrzów, legioniści chcieli na pocieszenie awansować do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Zrobili ku temu bardzo ważny krok, wygrywając na wyjeździe z kazachskim zespołem FK Aktobe 1:0.

Onet.pl: Legia bliżej awansu, skromne zwycięstwo nad FK Aktobe

Legia Warszawa jest krok bliżej awansu do Ligi Europy. Podopieczni trenera Henninga Berga nie rozegrali w Kazachstanie fenomenalnego widowiska, ale pokonali rywali z FK Aktobe 1:0 (0:0). Jedynego gola w tym meczu zdobył w 48. minucie Ondrej Duda i to jego trafienie zbliżyło Legię do awansu. Rewanż zostanie rozegrany w przyszły czwartek, mistrz Polski będzie na własnym stadionie bronił "zaliczki" z pierwszego spotkania.

Weszło!: Imponująca kampania Legii: czwarte z rzędu zwycięstwo w Europie!

Czterdzieści stopni Celsjusza, i to w cieniu. Wojsko, szczelnie okalające boisko. Łysy sędzia z Rosji, który swoją gestykulacją i fizjonomią sprawiał wrażenie gościa nie znoszącego sprzeciwu. Takiego, że jak powiesz słowo, to zacznie strzelać. Dlatego chociaż widowisko oglądaliśmy średnie, na wyjazdowe zwycięstwo – nawet to w najniższym możliwym wymiarze – nie będziemy wybrzydzać. Miała być porządna zaliczka przed rewanżem i jest. Faza grupowa Ligi Europy na wyciągnięcie ręki.