Grzegorz Malewski - fot. Bodziach
REKLAMA

Świetny Malewski, zajechany Kobus

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Pierwszy przedsezonowy sparing Legia rozpoczęła w składzie: Holnicki-Szulc, Aleksandrowicz, Bierwagen, Malewski, Trybański. Na razie trudno wyrokować, czy będzie to skład na pierwszy mecz ligowy. Legioniści w pojedynku z Rosą II Radom nie ustrzegli się błędów, ale grali jak na ten etap przygotowań całkiem przyzwoicie.

Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Bodziacha

Najjaśniejszym punktem drużyny w dniu dzisiejszym był Malewski, który spisywał się świetnie w pojedynkach podkoszowych.

Pozytywnie wypadli także inni nowi gracze - Kwiatkowski nieźle spisywał się na jedynce, choć w tym względzie nie ustępował mu RHS6. Z dobrej strony pokazał się także Aleksandrowicz, który nie tylko odważnie wchodził pod kosz, ale dwukrotnie skutecznie trafiał z dystansu. Czarek Trybański w pierwszej połowie jedną z akcji zakończył efektownym wsadem, zaś w obronie popisał się paroma blokami. Dobre wejście na parkiet w drugiej połowie zanotował Andrzej Paszkiewicz, który nie bał się wejść pod kosz na zdecydowanie przewyższającego go wzrostem Kapturskiego.

Po pierwszym sparingu można powiedzieć, że legioniści, mimo ciężkich treningów, prezentują się naprawdę dobrze. Czasem trochę brakowało zgrania, ale od tego są sparingi, by je wyrobić. Czasem gotowała się głowa, a innym razem niepotrzebne były uwagi w stronę sędziów, którzy za krytykę ukarali niesportowym przewinieniem Bierwagena. Nieco słabiej dzisiaj zagrał Arek Kobus, który fizycznie wyglądał nie najlepiej. "Kobi" miał problemy z minięciem rywali i nie imponował atutami, z których znamy go dość dobrze. Można zrzucić to na karb ciężkich treningów i braku świeżości. Zdecydowanie więcej o grze naszej drużyny będzie można powiedzieć po kolejnych grach kontrolnych, które czekają Legię już w najbliższy czwartek (SKK Siedlce) i sobotę (Znicz Basket Pruszków). Możliwe, że trenerzy będą mieli wtedy do dyspozycji Damiana Zaperta.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.