Ondrej Duda - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Duda: Brychczy to legenda całej Polski

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Bardzo dobrze pamiętam mój debiut w Legii Warszawa. Ze Śląskiem Wrocław miałem wówczas dwie bardzo dobre sytuacje, których niestety nie udało się wykorzystać. Gra w ekstraklasie pokazała, że trzeba tutaj grać bardzo twardo - mówi przed sobotnim pojedynkiem Ondrej Duda.

Dokładnie 60 lat temu w barwach Legii zadebiutował Lucjan Brychczy. - On jest legendą całej Polski. Kiedy występował na boisku mnie nie było jeszcze na świecie. Widziałem tylko wideo z jego gier, który utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że był to wspaniały legionista - mówi Słowak.

Duda w przeciwieństwie do innych piłkarzy nie miał urlopu. - Byłem na kadrze młodzieżowej, ale już skupiam się na grze przeciwko Śląskowi Wrocław. Jestem przecież profesjonalistą. Jeśli chodzi o moje zdrowie, to wszystko jest w porządku. Tylko trochę boli mnie gardło - dodaje pomocnik mistrzów Polski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.