Henning Berg - fot. Woytek / Legionisci.com

Berg: Powinniśmy wygrać

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Henning Berg (trener Legii) Mieliśmy dziś dobry powrót do gry. Było przecież już 0-2. Nie poddaliśmy się jednak i walczyliśmy do końca. Powinniśmy się lepiej zaprezentować w pierwszej połowie, szczególnie pod względem defensywy. Nie zagraliśmy dziś na naszym najwyższym poziomie, choć nadal zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle. Ważne, że mentalnie potrafiliśmy się pozbierać po słabej pierwszej połowie.

Nie potrafię zrozumieć dlaczego sędzia przedłużył pierwszą połowę tylko o jedną minutę, a drugą tylko o cztery minuty. Było przecież sześć zmian i ciągła gra na czas rywali. Doliczonych powinno być siedem minut. Ale to tylko moje odczucie. Pracę sędziego szanuję. Może następnym razem zabiorę ze sobą zegarek.

W dziesięć dni zagraliśmy cztery mecze. Mamy trzy wygrane i remis. Jasne, że wolałbym dziś wygraną, ale sam bilans nie jest zły.

Lech miał dziś trzy okazje do zdobycia bramki i strzelił dwa gole. Może to taka dobra drużyna, a może po prostu my powinniśmy zachować się lepiej w sytuacjach, po których traciliśmy bramki. Uwaga ta dotyczy szczególnie gola na 0-2, bo takich bramek zazwyczaj nie tracimy. Nie da się grać w piłkę nożną i w ogóle nie tracić bramek.

Wejście na murawę Orlando Sa pomogło nam w przodzie. Sa ciężko pracował. Wiele dała nam także obecność Marka Saganowskiego. Tym bardziej, że niewiele brakowało, żeby strzelił gola.