Statystyki meczu z Lechem Poznań

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po prestiżowej i okazałej wygranej z Wisłą Kraków na wyjeździe kibice liczyli, że kolejne efektowne zwycięstwo legioniści odniosą w meczu z Lechem Poznań na własnym boisku. Spotkanie z poznaniakami zakończyło się jednak uratowanym w ostatniej minucie remisem 2-2. Przesądziła o tym pierwsza połowa, w której "wojskowi" zagrali słabo. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki sobotniego spotkania.

suma (1. połowa + 2. połowa)

Wyświechtana piłkarska prawda mówi, że nie da się wygrać meczu bez strzelania na bramkę rywala. A tak niestety w pierwszej połowie meczu z Lechem Poznań prezentowali się piłkarze Legii Warszawa. W pierwszej części gry piłka tylko raz zmierzała w stronę bramki Macieja Gostomskiego. Dodatkowo był to strzał niecelny. Nie może więc dziwić, że przed przerwą legioniści nie zdobyli gola. Lepiej pod względem strzałów było po przerwie. "Wojskowi" oddali 11 strzałów - pięć z nich było celnych.

Goście przez 90 minut strzelali na bramkę Dusana Kuciaka osiem razy. Cztery razy piłka zmierzała w światło bramki strzeżonej przez Słowaka. Przyjezdni groźniejsi byli w pierwszej części spotkania. W jej trakcie oddali pięć strzałów.

Wśród piłkarzy Legii najczęściej bramce rywali starał się zagrozić Michał Żyro, który strzelał trzy razy, ale na listę strzelców się nie wpisał. Dossa Junior i Tomasz Brzyski okazali się skuteczniejsi od graczy ofensywy i gole zdobyli.

Legioniści zagrali w meczu z Lechem Poznań bardzo fair. Przez 90 minut spotkania przekroczyli przepisy zaledwie siedem razy. Goście grali ostrzej i na swoim koncie zapisali 16 fauli.

Jeżeli piłkarz Legii faulował gracza Lecha, to czynił to tylko raz. Żaden z legionistów nie zapisał w sobotni wieczór na swoim koncie więcej niż jedno przewinienie.

Rywale w nieprzepisowy sposób powstrzymywali dziesięciu graczy Legii. Najczęściej faulowany był Tomasz Jodłowiec. Goście przekraczali przepisy powstrzymując "Jodłę" trzy razy.

53 odbiory i 45 strat zanotowali w meczu z Lechem piłkarze Legii. Dziesięcioma przerwanymi akcjami rywali może pochwalić się Dossa Junior. Po sześć odbiorów zanotowali Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź i Michał Żyro.

W klasyfikacji strat ponownie przewodzą Miroslav Radović i Ondrej Duda. Duet serbsko-słowacki tracił piłkę łącznie 13 razy.