Ziemia po której chodzisz, to marzenie tych, którzy odeszli za młodzi
REKLAMA

Kartoniada w hołdzie Powstańcom

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Tuż przed rozpoczęciem meczu Legii z Lechem Poznań na Żylecie została zaprezentowana efektowna oprawa. Ok. 7 tysięcy osób podniosło kartony, które utworzyły rysy młodych Powstańców warszawskich. Całość uzupełniał transparent o treści: "Ziemia po której chodzisz, to marzenie tych, którzy odeszli za młodzi". Zobacz VIDEO HD!


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
W-wa - 03.10.2014 / 23:41, *..65

Wszyscy, którzy biadolicie, że patriotyczna - a jaka ma być w dniach kiedy kończyło się powstanie? Przecież to jest nasze miasto, nasza historia. Kto ma zrobić taką oprawę jak nie My?No i oprawa nie wyszła wcale źle, ogrom pracy niesamowity, a przesłanie daje do myślenia i to bardzo. Wielkie brawa dla Was, NS!
LTM

odpowiedz
Sokratis - 29.09.2014 / 01:14, *..154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pomysł super, hasło świetne. Szacunek dla pomysłodawców i wykonawców.

odpowiedz
kristof - 28.09.2014 / 13:12, *..dynamic.gprs.plus.pl

Lepsza prosta czytelna, przejrzysta i ładna niż skomplikowana i nie czytelna ! Z boku to w ogóle wyglądało tragicznie wiedziałem, że nic z tego nie będzie za mała paleta odcieni wszystko w szarości jak to miało wyjść szkoda kasy na takie ,,oprawy'' !! Ogarnijcie się bo chyba osiedliście na laurach !

odpowiedz
do @ps - 28.09.2014 / 13:02, *..dynamic.chello.pl

Legia to Legia, sa miejsca zeby dawac ujscie patriotyzmowi ale niech to niezawsze beda trybuny. Poza tym motyw powielany co chwila traci na swojej mocy. Przemysl to.

odpowiedz
itsme - 28.09.2014 / 12:28, *..cable.smsnet.pl

No kicha niezła z tego wyszła. To może być cokolwiek.

odpowiedz
hm - 28.09.2014 / 12:24, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Fakt z większości zdjęć ciężka dla oka, ale znalazłem robione z wyższego miejsca i wygląda lepiej, przynajmniej dla mnie. Chyba bez cieniowania* byłaby jeszcze lepsza. Nie uważam by była do dupy idt, wszystko od perspektywy. Mogło być lepiej, ale źle nie jest. I tak dzięki za wykonaną praca NS.

https://pbs.twimg.com/media/Byj4uriCAAA7tTq.jpg

odpowiedz
jerrynho - 28.09.2014 / 12:17, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

postac z prawej to dziecko helmie, z prawej pewnie sanitariuszka, ale w srodku ....hmmm Bor-Komorowski?.... Dzieci Warszawy?

odpowiedz
ja - 28.09.2014 / 11:38, *..dynamic.chello.pl

Rzeczywiście z dachu wygląda to dużo lepiej.
Znaczy to, że po pierwsze jest to pod złym kątem i kartoniada z takim obrazkiem powinna być trzymana bardziej pionowo.
Po drugie zbyt duża liczba odcieni szarego powoduje tzw. pikseliozę i obraz widoczny jest dopiero z daleka.

odpowiedz
Wiślak - 28.09.2014 / 10:44, *..eter.net.pl

Nie dziwcie się, że ktoś tu wejdzie i napisze, że nieczytelna jak sami to przyznajecie, a szczególnie, że jesteście pierwsi żeby wszystkim cisnac ze nieczytelne, niestaranne bo tylko na legii wszystko zajebiste i doskonałe. Wielkie zdziwienie. P.S Pomysł rewelacja.

odpowiedz
Piotrek - 28.09.2014 / 10:38, *..adsl.inetia.pl

Nad tego typu oprawami trzeba jeszcze popracować, właściwie nieczytelna.

odpowiedz
pawełek - 28.09.2014 / 09:39, *..dynamic.gprs.plus.pl

Oprawa skomplikowana i udana. Wystarczy odpalić obie zdjęcie z oficjalnej robione z góry i stanąć metr od kompa. Dopiero wtedy widać caŁY ZAMYSŁ

odpowiedz
Kibic - 28.09.2014 / 02:17, *..dynamic.gprs.plus.pl

Szkoda... oprawa Deyny i ta świadczą o tym ze żadna podobna oprawa nie ma sensu... Jakie nie byłoby jej przesłanie itd... lepiej byłoby te kartony przykleić do folii/siatki i spuścić z dachu tak żeby utworzyła pionowy obraz... bo niestety to jest nieczytelne chociaż można się domyślić ... i dodam że każdy dookoła zastanawiał się po co są sklejane dwa kartony, a odcienie te same... Szacunek za włożoną pracę... i przyznaję nie widziałem wcześniej tego zdjęcia (albo nie pamiętam). Pozdrawiam

odpowiedz
rafal - 28.09.2014 / 01:18, *..dynamic.chello.pl

Po co się spinacie jakby była bardziej stroma trybuna to wszystko byłoby ok

odpowiedz
Wola(L)Fans - 28.09.2014 / 01:04, *..bb.sky.com

Gdzie wy kułwa wszyscy macie oczy??? Nie znacie tej fotografii??? Oprawa zajebista! Szacun dla twórców.
AVE LEGIA!!!

odpowiedz
Mateo - 28.09.2014 / 00:56, *..dynamic.chello.pl

Wzór trudny, ale ważną sprawą jest też to, ze na mecze "szlagierowe" na Zylete przychodzi tlum mongolow, ktorzy nie wiedzą gdzie góra a gdzie dół, trzymają kartony w poziomie, a nie w pionie, lub przemieszczają się z kartonami. A przy 0:2 stoją i gryzą paluchy lub przeżywają, ze grajek źle podał do kopacza. Do debila nie przemowisz inaczej, jak kokosem na leb. Święte słowa Starucha po meczu. Pozdrawiam (L)

odpowiedz
mglm - 28.09.2014 / 00:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Bardz ładnie wyszła :) miała wyjść jak stare foto i taki efekt się udał

odpowiedz
@ps - 28.09.2014 / 00:40, *..dynamic.chello.pl

Co ci nie pasuje w oprawach patriotycznych? Oby takich jak najwięcej!!! Takie oprawy mogłyby być ZAWSZE! Są o 100kroć ważniejsze niż oprawy wychwalające klub. Na to zawsze znajdzie się czas... Cały czas trwa szczególny okres (między 1 sierpnia, a 3 października) podczas którego w 1944 roku odbywało się powstanie! USZANUJMY TO! Jak nie my ...Warszawiacy i kibice Klubu z tego miasta za które przelano tyle krwi... to kto!? Brawo i szacun za przesłanie! Cześć i chwała poległym powstańcom!

odpowiedz
lp7 - 28.09.2014 / 00:36, *..dynamic.chello.pl

f1.pepst.com/c/1B3A6A/454347/ssc3/home/099/coreea/albums/kim_ir_sen_stadion_3c5c9149aa.jpg_480_480_0_64000_0_1_0.jpg

Tu wzór do potrenowania na przyszlosc :D

odpowiedz
ps - 28.09.2014 / 00:32, *..dynamic.chello.pl

zgadzam sie z BOLEC XXL
niestety oprawa marna, sam pomysl troche oklepany i drazni mnie dominacja opraw patriotycznych. TO.JEST LEGIA a kiedy byla oprawa dotyczaca klubu samego w sobie?
Ostatnia na finalowym meczu z Łachem.
Nie tedy droga NS.

Z lezka w oku wspominam prezentacje CF gdzie bylo kilka choeografii w trakcie meczu i byly zdecydowanie czesciej.

odpowiedz
Cześć i chwała Bohaterom - 28.09.2014 / 00:30, *..dynamic.chello.pl

Nie biadolcie tyle. Jak się ogląda oprawy takiego Śląska, Wisły i paru jeszcze innych klubików co i rusz mizerne to nam też może raz na jakiś czas coś słabiej wyjsć, tym bardziej że tu jest bardzo szczytne patriotyczne i wyjątkowe przesłanie. I nie liczy się aż tak bardzo jakość co właśnie sam fakt... Powinniśmy raczej poświęcić tu w komentarzach uwagę ludziom dla których ta oprawa, a nie jak wyszło...

odpowiedz
Rafał - 28.09.2014 / 00:30, *..dynamic.chello.pl

To chyba najtrudniejszy motyw, jaki był do odwzorowania na przestrzeni ostatnich lat. Szacunek za starania. Niestety to prawda że mało czytelna. Ale nie myli się ten co nic nie robi.

odpowiedz
Silesia_Vratislavia - 28.09.2014 / 00:06, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dla tych,którzy nic nie widzą http://historykon.pl/wp-content/uploads/2013/08/PW3.jpg zrobić super to z kartonów,to trzeba z 2 lata praktyk w Korei Połudnowej.Szacunek za pamięć.

odpowiedz
KM - 27.09.2014 / 23:55, *..dynamic.chello.pl

z dachu oprawa prezentuje się o niebo lepiej
http://legia.com/news,43912-oprawa_meczu_z_lechem_hd.html

odpowiedz
ja - 27.09.2014 / 23:49, *..dynamic.chello.pl

Z bólem serca ale nie wyszło. Umiejętność przyznania się do porażki jest także oznaką klasy. Odwzorowanie zdjęcia obiektywnie się nie udało ale brawa za podjęcie tak skomplikowanego zadania. Chwała Powstańcom!!!

odpowiedz
BOLEC XXL - 27.09.2014 / 23:47, *..dynamic.chello.pl

No niestety, nie wyszło, mam wrażenie, że coraz wiecej nieudanych opraw, był Deyna murzyn, jest to, może czasem trzeba prościej ale ładniej i lepiej, tak jak za czasów CF na "starym" stadionie

odpowiedz
powiślak - 27.09.2014 / 23:45, *..dynamic.chello.pl

najlepsza oprawa jak dotąd.codziennie chodzimy ulicami na których gineli ludzie!!

odpowiedz
... - 27.09.2014 / 23:45, *..dynamic.chello.pl

mogło być piękne a mamy ..... jednolity kolor szary

odpowiedz
do MNIETEK - 27.09.2014 / 23:26, *..dynamic.chello.pl

Tylko że oprawa wisły była bardzo prosta,a tu mamy prace bardzo skomplikowaną z mnóstwem kolorów odcieni i przez to jest nieczytelna

odpowiedz
do sympatyk - 27.09.2014 / 23:22, *..dynamic.chello.pl

Wszystko to co piszesz to prawda ale kartoniady z drobnymi szczegółami i mnóstwem odcieni są zbyt nieczytelne.Samego szarego koloru było chyba ze 3 odcienie.Tylko raz się udało na starej Żylecie twarz Deyny ale tam była prostsza praca.Dzisiejsza oprawa kartonowa była zbyt skomplikowana i przez to nieczytelna, hasło świetne.

odpowiedz
LWfan - 27.09.2014 / 23:17, *..dynamic.chello.pl

Ostatnia lipna oprawa na Ł3 która niezbyt wyszła to chyba był mecz z Szachtarem w el. LM za Wdowczyka... Raz na 10 lat to nawet NajlepSzym może nie wyjść ;-) A po za tym tu liczy się przede wszystkim przesłanie, nie efekt.

odpowiedz
Danije(L) - 27.09.2014 / 23:03, *..dynamic.chello.pl

Dużo pracy..efekt lipa...

odpowiedz
55 - 27.09.2014 / 23:01, *..dynamic.chello.pl

Po za 1 postacią od lewej w miarę wyraźnej, dwie kolejne są już bardzo słabo wyraźne. Ale liczy się patriotyczne przesłanie w hołdzie poległym. A za takie oprawy szacunek zawsze się należy.

odpowiedz
mnietek - 27.09.2014 / 23:00, *..dynamic.chello.pl

z wiślaków się wszyscy śmiali, że nieczytelną oprawę mieli, podczas gdy oprócz kilku bad pikseli nie widziałem tam kwasów wielkich. tu chyba mniej wyraźnie. no trudno, nie zawsze wychodzi idealnie, ale NS udowodnili już dziesiątki razy gdzie ich miejsce i co potrafią.

odpowiedz
ja - 27.09.2014 / 23:00, *..dynamic.chello.pl

Chyba pierwsza oprawa, która nie wyszła NS.
Po prostu przyznaję to obiektywnie.

Szary jest zły do opraw. A tu jeszcze mamy kilka odcieni szarego i przez to nic nie widać.
Między kolorami w kartionadzie musi być kontrast.

Na zdjęciu z daleka to jeszcze coś tam widać tzn. lewa postać i środkową, ale postać po prawej kompletnie nieczytelna (jeśli to w ogóle ma być postać).

Przy samej czerni i bieli mogłoby to dużo lepiej wyglądać, chociaż i tak nie wiem czy jak na kartoniadę to nie jest to zbyt szczegółowe.


Ale w oprawie tak czy inaczej najważniejsze jest przesłanie, a to jest jasne i czytelne.

odpowiedz
g - 27.09.2014 / 22:59, *..dynamic.chello.pl

Zbyt skomplikowana i przez to mało czytelna

odpowiedz
kkkk - 27.09.2014 / 22:59, *..meganet24.pl

Fajne przesłanie ale oprawa nie udana nic nie widać ten w środku wygląda jak rycerz z średniowiecznej Mongolii! :O

odpowiedz
ding - 27.09.2014 / 22:58, *..dynamic.chello.pl

rysów młodych Powstańców warszawskich nie stwierdzono

odpowiedz
gierek - 27.09.2014 / 22:48, *..play-internet.pl

Sorry ale ja tu nic nie widze....

odpowiedz
SolapoRanach - 27.09.2014 / 22:48, *..dynamic.chello.pl

Pomysł ciekawy, ale nieczytelna kartoniada

odpowiedz
sympatyk - 27.09.2014 / 22:46, *..dynamic.chello.pl

Polecam książkę "Młodego Warszawiaka zapiski z urodzin". Autor 24. urodziny obchodził 24.09.1944 na Mokotowie, walczył w Powstaniu. Książka zupełnie zmieniła we mnie, osobie która miała mieszane uczucia co do bilansu Powstania, pojęcie o tym jak to wyglądało i co się wtedy działo. Gloria Victis!

odpowiedz
BIE(L)ANY - 27.09.2014 / 22:44, *..dynamic.mm.pl

niestety oprawa wyszła bardzo kiepsko... hasło za to zajebiste...

odpowiedz
@zomokrk - 27.09.2014 / 22:44, *..dynamic.chello.pl

i tak nie zrozumiesz,nie grzej sie.

odpowiedz
p0501 - 27.09.2014 / 22:43, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

W zamyśle super, ale wyszło zbyt mało czytelne...

odpowiedz
ryniek - 27.09.2014 / 22:42, *..dynamic.chello.pl

Pomysł dobry, ale efekt niestety słaby.

odpowiedz
do wislkrk - 27.09.2014 / 22:38, *..centertel.pl

gdybyś był patriotą to byś wiedział. każdy zna to zdjęcie doskonale o ile jest Polakiem. Zadanie mega trudne ale chyba awykonalne dlatego efekt średni. Hasło MEGA.

POWSTAŃCOM CHWAŁA

odpowiedz
piecia73 - 27.09.2014 / 22:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

ciężki temat... ale wielkie brawa...

odpowiedz
mc - 27.09.2014 / 22:33, *..11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

pomysł dobry tylko słabo wyszło. mało czytelna. szkoda

odpowiedz
j - 27.09.2014 / 22:31, *..perr.cable.virginm.net

nic nie widac...konkretna kiszka

odpowiedz
hoh - 27.09.2014 / 22:31, *..dynamic.chello.pl

Ślepy jesteś wislaczku?

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 27.09.2014 / 22:30, *..lomza.vectranet.pl

Tym razem oprawa, niestety, mało czytelna.

odpowiedz
Pawel - 27.09.2014 / 22:30, *..gemini.net.pl

Bardzo skomplikowana, może ciut mniej wyrazna ale i tak wielki SZACUNEK!

odpowiedz
WislaKrk - 27.09.2014 / 22:24, *..devs.futuro.pl

Co to miało być? 0_o

odpowiedz