Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 - Legia II - fot. Michał Bednarczyk / Legionisci.com

III liga: Świt Nowy Dwór 0-1 Legia II

Michał Bednarczyk, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w sobotę meczu 15. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej rezerwy Legii Warszawa wygrały 1-0 (0-0) ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Tym razem drużyna Jacka Magiery zagrała bez żadnych wzmocnień z pierwszego zespołu. Zwycięską bramkę zdobył w 88. minucie Michał Bajdur. Iście jesienna pogoda najwyraźniej odstraszyła sympatyków drużyny gospodarzy. Na trybunach zasiadło mniej niż 100 osób.

W spotkaniu ze Świtem po raz pierwszy w tej rundzie na boisku pojawił się Bartosz Żurek. 21-letni pomocnik, który w czasie wypożyczenia do Cracovii odniósł poważną kontuzję (zerwane więzadła) przez kilka ostatnich miesięcy przechodził rehabilitację.

Legia zagrała teoretycznie słabszym składem niż ten, który mogliśmy obejrzeć w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Co ciekawe, na boisku nie zameldował się Arkadiusz Piech.

Legioniści mocno weszli w mecz i od początku kontrolowali jego przebieg. W ciągu pierwszych 20 minut dwa razy bramkarza Świtu postraszył dobrze dysponowany w tym meczu Łukasz Moneta. Oprócz niego próbowali również Misiak i Bajdur – niestety bez skutku. W 32. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Kamil Szczepański. Jego strzał na szczęście dla warszawiaków minął prawy słupek bramki bronionej przez Budziłka.

Trzy minuty później Świt miał kolejną świetną sytuację – piłka trafiła w słupek po ekwilibrystycznym strzale Mateusza Zawiski. W ostatniej minucie pierwszej połowy przed szansą znalazł się Bajdur. Domżała obronił jego uderzenie, lecz wybił piłkę prosto pod nogi Tomasiewicza, który z najbliższej odległości nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Na drugą połowę wybiegł Robert Bartczak, który zastąpił Łukasza Monetę. Prawie cała drugą połowę inicjatywę mieli gospodarze, którzy nieraz stanowili zagrożenie pod bramką Legii. Od 70. minuty sytuacja zaczęła się zmieniać. Częściej przy piłce byli gracze stołecznego zespołu. „Wojskowi” mieli kilka świetnych sytuacji, lecz golkiper Świtu był w świetnej formie i nie zapowiadało się na to, że w tym meczu będzie w stanie popełnić jakiś błąd. A jednak. W 88. minucie świetne dośrodkowanie w prawej strony boiska zamienił na bramkę Michał Bajdur, wykorzystując niepewne wyjście z bramki Karola Domżała. Minutę później bliscy wyrównania byli gracze Świtu - Przemysław Szabat po świetnym prostopadłym podaniu znalazł się oko w oko z Budziłkiem. Czując na swoich plecach oddech obrońców Legii oddał nieczysty strzał czubkiem buta. W tym kluczowym dla stołecznego zespołu momencie Łukasz Budziłek nie zawiódł i obronił strzał kapitana Świtu.

Mecz skończył się wynikiem 0-1 dla warszawskiej Legii. W naszej ocenie zawodnikiem meczu był Karol Domżał, bez którego Świt straciłby więcej niż jedną bramkę. W następnym meczu rezerwy Legii podejmą drużynę z Pelikana Łowicz.

Świt Nowy Dwór Maz. 0-1 (0-0) Legia II Warszawa
87' Michał Bajdur

Świt: 1. Karol Domżal - 7. Przemysław Szabat, 23. Michał Krzymiński, 6. Karol Drwęcki, 18. Radosław Kamiński, 24. Jakub Cesarek, 3. Michał Drewnowski, 9. Piotr Basiuk, 21. Kamil Szczepański, 5. Patryk Koziara, 20. Mateusz Zawiska

Legia: 1. Łukasz Budziłek - 24. Łukasz Turzyniecki, 21. Wojciech Kochański, 15. Rafał Makowski, 2. Jan Grzesik (71' 19. Bartosz Żurek) - 7. Norbert Misiak, 6. Kamil Kurowski, 8. Bartłomiej Kalinkowski, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Łukasz Moneta (46' 17. Robert Bartczak), 16. Michał Bajdur

widzów: ok. 100