Henning Berg na konferencji prasowej - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Berg: Ekstraklasa jest najważniejsza

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Ruch być może zanotował słabszy początek sezonu, ponieważ równocześnie musiał grać w Lidze Europy. W naszym ostatnim meczu z chorzowianami przegraliśmy 1-2, chociaż dominowaliśmy przez pełne 90 minut. Podobnie mogłoby być w czwartek, jeżeli Pogoni udałoby się strzelić gola. Nie możemy doczekać się już naszej niedzielnej potyczki - powiedział na konferencji przedmeczowej Henning Berg.

W meczu z Pogonią w kadrze meczowej zabrakło miejsca dla Jakuba Koseckiego. - Jakub źle się poczuł dwa dni temu podczas jednego z treningów. Po konsultacji z lekarzem zdecydowaliśmy dać mu trochę wolnego. Kosecki przeszedł ostatnio operację i takie objawy są jednak u niego normalne. Nie chcieliśmy ryzykować jego zdrowia. W niedzielę powinien być już gotowy do gry - mówi Henning Berg.

Od pewnego czasu wielu okazji do gry nie dostaje Arkadiusz Piech. - Piech nie dostanie w niedzielę szansy, ponieważ grał kiedyś w Ruchu Chorzów. Na boisku wyjdą ci, którzy będą tego dnia najlepiej przygotowani. Jest u nas w składzie duża konkurencja. Ekstraklasa jest teraz najważniejsza. Chcemy trzeci raz z rzędu zdobyć mistrzostwo. Żeby to osiągnąć trzeba wygrywać kolejne spotkania - powiedział Norweg.

Ostatnio nowym trenerem chorzowian został Waldemar Fornalik, który zastąpił na stanowisku zwolnionego Jana Kociana. - Ruch zagrał z nowym trenerem dwa spotkania, które przegrał. Na razie nie ma dużej zmiany w taktyce, jeżeli chodzi o styl trenera Kociana i Fornalika. Skupiamy się na sobie i chcemy wciąż wygrywać. Być może naszym problemem będzie to, że nie będziemy mogli skorzystać ze wszystkich graczy. Nawet Krystian Bielik przebywa teraz na zgrupowaniu kadry młodzieżowej. Niektórzy mogą być zmęczeni, ale gra w lidze jest dla nas bardzo ważna. Musimy być gotowi. W czwartek podczas dogrywki tempo gry nie było tak wysokie, co było dla nas korzystne - twierdzi Berg.

- To dobre dla polskiej ligi, że mamy tylu konkurentów do mistrzostwa. Dzięki temu, że Jagiellonia prezentuje się dobrze to ekstraklasa staje się ciekawsza - mówi opiekun. - Jestem zdziwiony, że w Polsce są dwa mecze w ćwierćfinałach i półfinałach Pucharu Polski. Jeżeli gramy jeszcze w Lidze Europy to pojawiają się problemy - zakończył szkoleniowiec mistrzów Polski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.